Сновичі

Сновичі — село в  Золочівському районі Львівської області. Населення становить 1521 осіб. Орган місцевого самоврядування — Сновицька сільська рада.

Юрій Калиновський був власником села в XVI сторіччі, а в 1723 році Снович із присілками Бурезина, Дібровка, Дубина, Гай, Якимівка, Коропчик, Наболоття, Пригата, або й Прихата, належав Якову Собєському. Назви присілків дають підставу здогадуватися, що село було сховане колись у лісах. Яків Собєський дав Сновичі своєму братові Константинові, який пізніше відступив його ще одному братові, Маркові.

У селі була стара дерев’яна церква з XVIIIсторіччя. У 1885 році дідич мав у селі 1904 морги землі, а селяни 3417. Була в селі етатова школа, бровар і ґуральня. У 1889 році в селі було 2370 домів.

Родом із Снович Дідула Володимир Петрович — український журналіст, художник.

Залишити відповідь

Next Post

Стінка

Стінка — село в   Золочівському районі Львівської області. Населення становить 147 осіб. Орган місцевого самоврядування – Великовільшаницька сільська рада. Село, розташоване серед лісів, здавна належало до чернечого чину о. Домініканів. Дерев’яна церква з XVIII сторіччя свідчить про давність села. Метричні записи в церкві почалися в 1781 році. Отці Домінікани мали […]