Словаччина відкрила кордони ЄС для українців

viza italijaЗ січня 2013 року Словаччина починала видавати довгострокові шенгенські візи. Як наслідок – кількість віз, виданих диппредставництвами Словаччини у Києві та Ужгороді, різко зросла. Про це повідомляє ТВІ.

Протягом січня, словацькі дипломати видали українцям 6000 віз, це майже вдвічі більше, ніж у грудні.

Словаччина суттєво розширила кількість категорій українців, які можуть претендувати на шенгенську мультивізу, включивши до переліку бізнес-поїздки та туризм.

Як повідомили у генконсульстві Словаччини в Ужгороді, правила такі: якщо ти ще жодного разу не був у країні, де діє шенгенська угода – отримаєш візу від шести місяців до двох років, якщо ж вже мав “шенген” – можеш розраховувати на мультивізу терміном від двох до п’яти років.

“Якщо в людини вже була віза і вона її використала в межах закону, тобто якщо вона мала туристичну візу і дійсно була там, де заявляла і вчасно повернулася – то можемо їй дати візу аж на 5 років”, – заявила у коментарі Мукачево.net генконсул Словаччини в Україні Янка Буріанова.

Словацькі дипломати стверджують, що за місяць дії нових візових правил туроператори та готельєри Словаччини вже відчули приплив українських туристів.

Ужгородка Маріанна Тріфан постійно їздить до Європи на шопінг та відпочинок, бо живе в Ужгороді поряд з словацьким кордоном. Дівчина каже: часто подорожує Європою, тому просто придбала гірськолижну путівку в словацькі Татри і тепер 5 років думати про оформлення візи їй не треба.

“Якщо ви отримали одноразову візу, то ви з’їздили, а коли повертаєтесь – знову думаєте куди б поїхати. Треба йти в консульство і знов подавати на візу, а тепер – отримали її на 5 років і не задумуєтесь перед кожною поїздкою, що робити. Це досить вигідно”, – пояснює туристка.

Залишити відповідь

Next Post

Розбудили бабака, щоб дізнатися якою буде майбутня весна

Харківський бабак Тимко пророкує своєчасну, але прохолодну весну. Він живе на біостанції Харківського університету ім. Каразина і тамтешні вчені щороку з допомогою тварини намагаються спрогнозувати весняну погоду. Про це повідомляє ТВІ. “Щойно на біостанції розбудили бабака Тимка. Як він “шепнув на вушко” професорові кафедри зоології біологічного факультету університету Вікторові Токарському, […]