Скварявська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Скварявська загальноосвітня школа бере свій початок з  з 1937 року. Саме в цьому році розпочалося будівництво школи, яке закінчили у  сорокових роках. Школа збудована на кошти громади села. Спочатку школа була семирічною. У 1947 році Скварявська школа мала свій перший випуск з атестатом зрілості. Тоді із 20-ти випускників – 11 стали вчителями, присвятивши себе дітям.

У 1964 році школа дещо збільшилася,  шляхом добудови.

У 1976 році було зведено пришкільний інтернат (сьогодні корпус № 2), де розміщено початкові класи, майстерню та їдальню.

За період з 1947 по 2010 роки школу з атестатом про середню освіту закінчило 1800 випускників. Із них із золотою медалюю – 20 чоловік, із срібною – 27 чоловік. Похвальними листами нагороджено 492 учні.

Переважна більшість випускників школи закінчила вищі навчальні заклади, обрала фах вчителя, інженера, лікаря, агронома, журналіста.

Школі завжди щастило на хороших вчителів, які сіяли “розумне, добре,  вічне” давали і дають глибокі та міцні знання своїм вихованцям. Сьогодні в школі працює 23 педагоги.

За матеріалами: www.skvariava.pp.ua

Next Post

Коропець

У документах із 1461 року назва села записана як “Кропиеч”. Збережені архіви з колишнього замку в Поморянах свідчать, що Коропець належав у давнину родині Кердеїв, панів Золочева і Поморян. Ще в 1595 році Кердеї були панами на замку в Коропці, але з бігом часу замок не тільки перестав існувати, а […]