Скільки може коштувати якісний віскі? Вибираємо напій

Віскі значно відрізняється від коньяку та скотчу, з якими часто порівнюють цей напій, завдяки процесу виготовлення та набутого ним смаку. Різні види зерна, методи перегонки та час витримки дають змогу отримати різні сорти напою. Незалежно від країни-виробника віскі або додаткових інгредієнтів, смак напою майже завжди однаковий, на нього впливають лише основні компоненти сусла та якість використовуваних бочок. Залежно від смакових якостей можна купити віскі з різними ароматами:

 1. Торф’яні — мають особливі нотки диму.
 2. Винні — напої, витримані в бочках після хересу, бурбона.
 3. Фруктові — мають виражені цитрусові, персикові чи ягідні нотки.
 4. Горіхові — відчуваються в бочках із європейського дуба, мають легку гірчинку.
 5. Пряні — мають особливий аромат з перцю, кориці, сандалового дерева та інших спецій.
 6. Тютюнові — можуть похвалитися нотками натуральної шкіри та тютюну.

Фруктові та медові віскі є доволі м’якими та легко п’ються не розбавленими, а от пряні та тютюнові варіанти — доволі міцні та насичені.

Важливо купувати лише оригінальний брендовий алкоголь. На віскі ціна залежить від багатьох факторів, включаючи бренд, вік, тип, рідкість сорту, виробничий процес і країну-виробництва. Зазвичай хороший віскі коштує від 30 доларів за пляшку для молодих сортів, а вартість старіших, рідкісних або ексклюзивних сортів може сягати сотень і навіть тисяч доларів за пляшку.

Класифікація віскі

Цей алкогольний напій має кілька різновидів залежно від сировини, країни походження, термінів витримки. Нижче наводимо деякі основні класифікації віскі, які допоможуть вам зорієнтуватися.

За походженням:

 • Шотландський віскі (Scotch) — вариться в Шотландії, поділяється на мальтовий (з ячмінного солоду) і змішаний (з різних видів зернових);
 • Ірландський віскі (Irish) — виробляється в Ірландії і зазвичай має більш м’який смак;
 • Американський віскі (American) — бурбон (з щонайменше 51% кукурудзи), рай (з щонайменше 51% жита) і теннессі (підкатегорія бурбона, яку виробляють у Теннессі).

За сировиною:

 • Мальтовий віскі (Malt) — виготовляється з ячмінного солоду;
 • Грейн віскі (Grain) — робиться з різних видів зерна.

За типом бочки:

 • бурбон — витримується в нових обпалених дубових бочках;
 • шеррі-фінішований — дозріває в бочках, раніше використаних для витримки шеррі.

Якщо у вас є можливість, спробуйте різні види та бренди напою, щоб визначити, які вам більше до вподоби. Більшість любителів віскі воліють пити його в чистому вигляді через його самодостатність. У середньому одна порція — це 50 мл, що подається злегка охолодженою. Цей алкоголь також можна використовувати для приготування різних коктейлів. Зберігати напій потрібно правильно, це впливає на його смакові якості. Пляшку краще тримати вертикально в темному місці та уникати прямих сонячних променів.

Next Post

Міцний алкоголь 

Багато споживачів надають перевагу міцнішим алкогольним напоям з високим вмістом спирту. Міцний алкоголь – це напій, який містить спирт від 28% і більше. Якщо його виробляють відомі виробники, то вони його готують за певною рецептурою та технологією, завдяки чому досягається висока якість продукції та відмінний смак. Міцний алкоголь купити (Київ) […]
горілка