Сіяти мак та коноплю заборонено

Золочівським РВ ГУМВСУ у Львівській області, незважаючи на проведені профілактичні заходи та роз’яснювальні бесіди, протягом 2011 року було зафіксовано  10 фактів незаконного посіву снотворного маку. Зрозуміло, що переважна більшість людей вирощують мак, як це робили наші діди та прадіди, щоб забезпечити на стіл страви з маком. Проте почастішали випадки, коли замість того, щоб спалити маковиння деякі особи їх реалізують як наркотичну сировину з метою особистого збагачення. Такий стан справ не міг не залишитися без належної уваги, тому що переважна більшість осіб, які вживають наркотики – це особи  до 30 років, а без здорової, освіченої  та культурної молоді в нашої держави немає майбутнього.

Виходячи з цього, та з метою недопущення і профілактики злочинів, пов’язаних з вивісом снотворного маку та конопель, доводимо до громадян, що відповідальність наступає за посів або вирощування снотворного маку чи конопель в будь-якій кількості.

Стаття 310 Кримінального Кодексу України.

Посів або вирощування снотворного маку чи конопель

1. Незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель – караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

2. Незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель особою, яка була засуджена за цією статтею чи яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 309, 311, 317 цього Кодексу, або вчинені за попередньою змовою групою осіб з метою збуту, а також незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель у кількості п’ятисот і більше рослин – караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Інспектор по роботі з населенням, старший  лейтенант Ольга Біловус

Залишити відповідь

Next Post

У Золочівській РДА відбулася нарада "Влада і бізнес поруч"

Бізнес і державна влада тісно пов’язані між собою. Вони постійно перебувають у пошуках рівноваги. В цивілізованих суспільствах шлях до цієї рівноваги лежить через діалог між владою та бізнесом.  Спілкування має бути й повинно відбуватися саме у формі діалогу – рівноправного обміну думками двох сторін. Саме тому 21 червня 2012 року […]