Штрафні санкції за порушення при використанні РРО

Законами України від 20.09.2019 № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (із змінами) та № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (із змінами) запроваджено ряд новацій у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Зокрема, у разі незастосування РРО або програмних РРО (ПРРО), застосування їх з порушенням встановлених вимог законодавством передбачаються штрафні (фінансові) санкції.
Разом з тим, Законом України від 17.03.2020 № 533-IX терміни застосування штрафних санкцій було перенесено.
Так, з 01.08.2020 застосовується штраф у розмірі 10 % (за перше порушення) і 50 % (за кожне наступне порушення) вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг).
З 01.01.2021 розмір штрафу становитиме 100 % і 150 % вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) за перше та наступне порушення відповідно.

Для суб’єктів господарювання, які використовують касові апарати, пропонуємо ознайомитись з банером «Програмні РРО» (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/), який містить актуальну інформацію щодо запровадження програмних реєстраторів розрахункових апаратів.
У банері «Програмні РРО» у вкладці «Форми ПРРО» розміщено форми електронних документів для програмних реєстраторів розрахункових операцій, які застосовуються користувачами для реєстрації/перереєстрації/скасування реєстрації ПРРО, а також іншу довідкову інформацію.

Буський сектор організації роботи
організаційно-розпорядчого управління
ГУ ДПС у Львівській області

Next Post

У Бродах викрили зловмисника, причетного до крадіжки благодійної скриньки зі школи

У Бродах поліцейські викрили зловмисника, причетного до крадіжки благодійної скриньки зі школи. Про це інформує Поліція Львівської області. Гроші, зібрані школярами, їхніми батьками та вчителями навчального закладу, призначалися для лікування одного з учнів школи. “До Бродівського відділення поліції звернулася в.о. директора однієї з шкіл міста, яка повідомила, що з приміщення […]