Щодо призначення житлових субсидій на опалювальний період 2018-2019 роки

На численні звернення громадян щодо призначення житлових субсидій на опалювальний період 2018-2019 роки.

Роз’яснення подає начальник управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації Уличний Ігор Зіновійович

1.Чи має право особа працездатного віку, яка перебувала за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії?
У такому випадку субсидія могла бути призначена на загальних підставах, якби особа працездатного віку протягом періоду, за який обчислюються доходи, мала середньомісячний дохід не менший за мінімальнальну заробітну плату і сплатила ЄСВ у розмірі, не меншому ніж мінімальний сумарно протягом трьох місяців у цей період.

2. Чи має право на призначення житлової субсидії на загальних підставах особа працездатного віку, яка в період врахування доходів отримувала пенсію, в тому числі і пенсію по втраті годувальника, допомогу при народженні дитини і перебувала за кордоном понад 60 днів?

Перебування такої особи за кордоном терміном більше 60 днів не впливає на її право на призначення житлової субсидії.

3. Чи має право на призначення субсидії домогосподарство, у складі якого є особа, яка перебуває за кордоном більше 60 днів, проте декларує доходи та сплачує ЄСВ?
Якщо особа в період, за який враховуються доходи, мала середньомісячний дохід більший за мінімальну заробітну плату і сплачувала ЄСВ у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у цей період, субсидія може бути призначена на загальних підставах.
У такому випадку перебування такої особи за кордоном терміном більше 60 днів не впливає на право призначення субсидії.

4. Чи можна за рішенням комісії призначити субсидію непрацюючим працездатним особам у сільській місцевості та містах районного значення, якщо причина – відсутність можливості працевлаштування?
Положенням про порядок призначення житлових субсидій визначено, що за наявності таких умов житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії, виходячи з конкретних обставин, що склалися.
Рішення про призначення (відмову в призначені) житлової субсидії в таких випадках приймається комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства. Житлову субсидію за рішенням комісії не може бути призначено у разі, коли у члена домогосподарства або у члена сім’ї особи із складу домогосподарства доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії були відсутні, або менше середньомісячної заробітної плати і коли такі особи перебували за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.
До 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування або навчання за кордоном, що підтверджується відповідними документами.

5. Особа працює на 0,5 ставки та одержує заробітну плату, меншу ніж розмір мінімальної заробітної плати, при цьому ЄСВ за неї сплачено.
У наведеному випадку особа протягом періоду, за який враховується доходи, має середньомісячний дохід, менший ніж розмір мінімальної заробітної плати, тому субсидія може бути призначена лише за рішенням комісії.

6. Чи має право домогосподарство на призначення житлової субсидії на фактично проживаючих осіб, якщо члени сім’ї домогосподарства фактично не проживають і не працюють протягом періоду, який враховується для призначення субсидії?
У разі коли у складі домогосподарства кількість фактично проживаючих зареєстрованих членів домогосподарства є меншою за кількість членів домогосподарства, зареєстрованих у житловому приміщенні, житлову субсидію можна призначити за рішенням комісії. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування розраховується на фактично проживаючих зареєстрованих за даною адресою членів домогосподарства, а доходи осіб, які не проживають, не враховуються в сукупний дохід домогосподарства, але визначають право на призначення субсидії.
У випадках, коли право на призначення субсидії не розглядається в залежності від перебування осіб за кордоном, рішення щодо призначення субсидії на фактично проживаючих осіб приймає комісія, виходячи з конкретних обставин, що склалися в домогосподарстві, з урахуванням наявності документів, що підтверджують непроживання особи зі складу зареєстрованих у домогосподарстві, а також акту обстеження матеріально-побутових умов.

7. Які дії управління у разі неповідомлення одержувачем субсидії про зміни у складі сім’ї?
Особа, якій призначено субсидію, зобов’язана протягом 30 календарних днів проінформувати управління соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії:
зміну складу зареєстрованих членів домогосподарства,
зміну у складі сім’ї члена домогосподарства.
Якщо виявлено, що особа не надала своєчасно таке повідомлення, надання раніше призначеної субсидії припиняється з місяця наступного за місяцем, в якому це виявлено.

8. Як сплачувати обов’язковий платіж?
Відповідно до Положення громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати обов’язкову частку платежу. Якщо вартість фактично використаної послуги менша за обов’язковий платіж, то громадяни сплачують її фактичну вартість. Якщо в наступному місяці, більш холодному, використано, наприклад, газу понад норму, яка не перевищує кількість раніше зекономлених кубів, громадяни сплачують обов’язковий платіж, а вартість газу понад норму покривається зекономленою субсидією.
Наприклад: у листопаді 2018 року при нормі 200 куб.м. газу і обов’язкового платежу у 500,0 гривень використано газу на суму 200 грн. В даному випадку домогосподарство оплачує лише 200 гривень ( вартість фактично використаної послуги) а зекономлені куби, а це 167 куб.м. можна використати у грудні, січні і оплачувати тільки обов’язковий платіж.

9. На даний час збільшилось кількість звернень щодо непризначення субсидій на опалювальний період.
Причина – зміна складу сім’ї ( син одружився, а дружина зареєстрована за іншою адресою), раніше субсидія призначалась на фактично проживаючих осіб, доходи членів сім’ї менше мінімальної заробітної плати.
В даному випадку громадяни заново подають заяву на призначення субсидії із задекларуванням змін у складі сім’ї в результаті одруження, а при одержанні доходів менше мінімальної заробітної плати – із зверненням на комісію. Рішення комісії про призначення або відмову у призначені житлової субсидії приймається на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Управління соціального захисту населення
Золочівької РДА

Залишити відповідь

Next Post

Коляда "Пане, пане господарю" | Зоряна Ковалишин

Коляда “Пане, пане господарю” виконує Зоряна Ковалишин. Пане, пане господарю, Пусти нас до хати, Хочем тобі, господарю, Заколядувати. Приспів: Наш Ісус мале дитя, | Він дарує нам життя, | Щоб щасливо проживали | І горя не знали. | (2) А ми – люди подорожні, З дороги зблудили, І до тебе, […]