Що знайшли екологи у річці “Золочівка”

Як “Золочів.нет” повідомляли раніше, 10 липня ми відзняли на відео річку “Золочівку”, вода у якій каламутна і смердить.Також жителі Золочева звернулися до екологічної служби та до нардепа від нашого округу Тараса Батенка, Золочівської РДА та Держпродспоживслужби району.

Відповідно за зверненням людей, Тарас Батенко написав депутатське звернення Голові Держпродспоживслужби України ЛАПІ В.І., першому заступнику Голови Державної екологічної інспекції України, виконуючому обов’язки Голови Державної екологічної інспекції України ЯКОВЛЄВУ І. О.:

“До мене як народного депутата України обраного по виборчому округу №123 до якого входить Золочівський район Львівської області звернулися представники ГО «Золочів.нет» та мешканці міста Золочів та с. Струтин щодо проблеми забруднення невідомою речовиною річки Золочівка.
Як зазначають заявники, у річці Золочівка, що протікає у Золочівському районі, більше 10 днів мутна та «смердюча» вода. Щодо цієї проблеми було відзнято відеосюжет інформаційним порталом «Золочів.нет» та розміщено новину на сайті https://zolochiv.net/chomu-v-ritsi-zolochivka-teche-kalamutna-ta-smerdyucha-voda/
Зважаючи на вищенаведене, прошу Вас, взяти цю ситуацію під особистий контроль та прийняти всі необхідні міри для усунення можливої екологічної загрози. Варто з’ясувати, що стало причиною таких змін у найбільшій річці Золочівського району. А також принагідно провести забір води у криницях села Струтин для проведення аналізу якості питтєвої води. Прошу розглянути звернення по суті та повідомити мене про результати у встановлений законодавством термін. А також надіслати копію листа на мою електронну адресу: batenko.taras@gmail.com. Заздалегідь вдячний!”

Відео за 12 липня 2018 року:

Державна екологічна інспекція у Львівській області 20 липня повідомила результати проб води із річки “Золочівка”:

“11 липня 2018 року спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю Інспекції в рамках здійснення заходів державного контролю на території Золочівського району було відібрано проби води по руслу річки Золочівка.

За результатами лабораторних досліджень відібраних проб спостерігається забруднення річки Золочівка нижче села Струтин за наступними хімічними показниками: азот амонійний, фосфати, хімічне споживання кисню, залізо загальне в порівнянні до фону. Вміст забруднюючих речовин у річці спричинив зниження розчиненого кисню.
Інспекцією вживаються заходи щодо встановлення джерела забруднення річки Золочівка.”

Також на електронну адресу Золочівській Держпродспоживслужбі та екологічній інспекції у Львівській області, Золочівській РДА надсилали звернення щодо річки “Золочівки” із прізвищами та підписами жителів Золочева та району.

У Золочівській РДА 10 липня повідомили наступне:

“10 липня 2018 року комісійно було обстежено русло річки Золочівка в межах міста Золочева на території Золочівського району.

Комісія в складі Царик Ж.П. – головного спеціаліста управління агропромислового розвитку Золочівської райдержадміністрації, секретаря комісії, громадського інспектора з охорони довкілля у Львівській області; Кобелька П. П. – начальника відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Золочівської райдержадміністрації – головного архітектора району; Білої І.І. – завідувача сектору з питань надзвичайних ситуацій Золочівської райдержадміністрації; Купреєва П.А.- головного інженера МКП «Золочівводоканал» Золочівської міської ради; Савчук І.Г. – начальника Золочівського управління водного господарства провели виїзне обстеження водойми.

Виїзд здійснено в рамках функціонування «гарячої лінії області 112» на звернення мешканців міста Золочева. Фахівцями проведено обстеження русла річки Золочівки та старого русла річки в межах м.Золочева по вул.Спадиста (перехід на вул.Заріччя) та вул.Бродівська (в районі переїзного мосту через автодорогу Золочів-Ясенів) на території Золочівської міської ради Золочівського району.

При проведенні обстеження виявлено: зміну кольору води річки (темно-сірий), невідому речовину помутнілого кольору із неприємним запахом. Інтенсивність забарвлення спостерігається по вул.Бродівській м. Золочева.

За підсумками виїзного обстеження та з метою проведення детального аналізу виявлених фактів щодо забруднення даної водойми комісією доручено МКП «Золочівводоканал» провести хіміко-лабораторне дослідження відібраної води з річки Золочівка.”

Проте Держпродспоживслужба 12 липня відповіла на електронний лист наступне:

“Відповідно до ч.1.ст.8 Закону України «Про звернення громадян» письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.
Окрім цього, підняте Вами питання не є в компетенції Держпроджспоживслужби. По даному питанню Вам необхідно звернутись у Державну екологічну інспекцію.”

Маємо надію, що забрудників річки “Золочівка” буде встановлено та притягнуто до відповідальності і це все не “спуститься на гальмах”.

Відео за 10 липня 2018 року:

Залишити відповідь

Next Post

Вітання для Володимира Федчишина

Дорогого похресника Володимира Федчишина з 25-річчям вітає хресний тато з родиною. Ти вір в життя і будь собою. Хай час летить собі, а Ти, Як сонце ранньою весною, Цвіти проміння золотим. І хай в очах Твоїх відкритих Нестримна молодість буя, І хай несе Тебе по світу Життя бурхлива течія. І […]