Щодо процесу отримання грошової допомоги особам, які отримали тілесні ушкодження під час участі у Революції Гідності

Інформація щодо процесу отримання одноразової державної грошової допомоги особам, які отримали тілесні ушкодження під час участі у Революції Гідності.
УРЯДОВА «гаряча лінія» – 1545;  «гаряча лінія»  Мінсоцполітики – 289-09-45.
Державна матеріальна допомога виплачується ЩОРІЧНО
Виплата у 2017 році одноразової грошової допомоги особам, які мали право на її отримання у 2014-2016 роках, але не отримали таку допомогу, здійснюється з урахуванням неотриманих сум допомоги.
СУМА щорічної одноразової допомоги становить:
у 2017 році для ТЯЖКО поранених сума виплат збільшена вдвічі і становить 100-кратний розмір прожиткового мінімуму -160 000 грн. ( відповідно у минулих роки сума виплати становила 50-кратний розмір прожиткового мінімуму: у 2016 році -68900 грн., у 2015 та 2014 роках -60900 грн.);
для поранених СЕРЕДНЬОЇ тяжкості сума виплат у 2017 році також збільшена вдвічі і становить 50-кратний розмір прожиткового мінімуму – 80 000 грн. (у 2016 році – 34450 грн., у 2015 році – 30450 грн. );
для ЛЕГКО поранених сума виплат у 2017 році також збільшена втричі і становить 30-кратний розмір прожиткового мінімуму – 48 000 грн. ( у 2016 році виплата була 14500 грн.).
ПРОЦЕС ОТРИМАННЯ ОДНОРАЗОВОЇ ДЕРЖАВНОЇ ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ

Етап 1.ЗВЕРНЕННЯ ОСОБИ ДО ГЕНЕРАЛЬНОЇ ПРОКУРАТУРИ із заявою про порушення кримінальної справи у зв’язку з отриманням тілесних ушкоджень під час Революції Гідності .
1. Заяву можна подати особисто до Департамент спец розслідувань Генеральної прокуратури України за адресою: м. Київ, вул. Борисоглібська,18. Домовитися про час подання заяви можна телефоном зі слідчими за епізодами розслідувань. Інформація про слідчих та їх контакти додається.
2. Також заяву можна надіслати поштою на адресу ГПУ:01011, м. Київ, вул. Різницька,13/15.
3. Якщо будуть запитання або уточнення – телефон ДСР ГПУ(044)200-70-35 (черговий), e-mail: rrg@gp.gov.ua.
Подача заяви до ГПУ, порушення кримінальної справи, процесуальне визнання особи потерпілою та висновок судово-медичної експертизи є ОБОВ’ЯЗКОВИМИ умовами для подальшої виплати державної мат допомоги (тяжко, середньо – та легко пораненим). Адже, тільки ГПУ може підтвердити, що особа справді брала участь у Революції Гідності та отримала під час подій ушкодження здоров’я.
Етап ІІ. НАПРАВЛЕННЯ ОСОБИ СЛІДЧИМ НА СМЕ.
1. Після прийняття заяви від особи та визнання її потерпілою, слідчий виносить постанову та направляє особу НА ДЕРЖАВНУ СУДОВО-МЕДИЧНУ ЕКСПЕРТИЗУ.
2. СМЕ, як правило, триває від 1 до 3 місяців. Після проведення СМЕ – результати експертом направляються слідчому. Особа має право отримати довідку про результати СМЕ, а в окремих випадках і копію самого Висновку СМЕ, на підставі письмового звернення до слідчого.
Етап ІІІ. НАПРАВЛЕННЯ СПИСКІВ ОСІБ ДО МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я.
1. Щомісяця, до 10 числа поточного місяця, ДСР ГПУ направляє нові списки тяжко-, середньо- та легко поранених осіб, які пройшли СМЕ, до МОЗу.
Етап ІV. ФОРМУВАННЯ та УЗГОДЖЕННЯ ПЕРЕЛІКІВ ОСІБ МОЗом.
1. МОЗ формує переліки у формі відповідних проектів наказів на основі даних ДСГ ГПУ та направляє на узгодження ці проекти наказів щодо затвердження новосформованих переліків – до МВС, Мінсоцполітики та ГПУ.
Етап V. ПІДПИСАННЯ НАКАЗІВ із новосформованими переліками осіб МОЗом та НАПРАВЛЕННЯ їх ДО МІНСОЦПОЛІТИКИ НА ВИПЛАТУ.
1. Після отримання необхідних узгоджень МОЗ підписує відповідні накази із новосформованими переліками осіб та направляє їх на виплату до Мінсоцполітики.
Етап VІ. ОТРИМАННЯ МІНСОЦПОЛІТИКИ НАКАЗУ із новосформованими переліками осіб.
1. Мінсоцполітики після отримання наказу МОЗу із новосформованими переліками осіб формує фінансовий запит та відправляє його до Міністерства економічного розвитку та торгівлі для підготовки проекту Розпорядження КМУ про виділення коштів із резервного фонду державного бюджету згідно з новозатвердженими переліками осіб.
2. Також Мінсоцполітики розсилає відповідний наказ МОЗ із новосформованими переліками осіб до обласних та міста Києва департаментів (управлінь) соціального захисту. А ті пересилають їх далі до міських,районних (районних у містах) управлінь соціального захисту за місцем реєстрації або проживання осіб, які є в переліках.
3. Працівники місцевого СОЦБЕЗу повинні розшукати особу, яка є в списках, та запросити написати заяву на отримання відповідної одноразової державної матеріальної допомоги для поранених (ТЯЖКО, СЕРЕДНЬО або ЛЕГКО ) під час подій Революції Гідності із зазначенням банківських реквізитів, куди має бути перерахована ця допомога.
4. Місцеві СОЦБЕЗи після отримання заяв від осіб, що є в ново затверджених переліках, направляють відповідний фінансовий запит до обласних, міста Києва, Департаментів соціального захисту, а ті в свою чергу – до Мінсоцполітики.
Етап VІІ. ПІДГОТОВКА ТА УЗГОДЖЕННЯ МІНЕКОНОМІКИ проекту Розпорядження КМУ про виділення коштів.
1. Мінекономіки готує проект Розпорядження КМУ про виділення коштів із резервного фонду держбюджету згідно з ново затвердженими переліками осіб та направляє його на погодження до Мінфіну і Мінсоцполітики.
2. Після його узгодження проект Розплорядження КМУ передається до Секретаріату КМУ та виноситься на затвердження на засідання Уряду України.
3. Після затвердження Розпорядження КМУ – воно надсилається до Мінсоцполітики на виплату.
4. Цей етап триває від одного до двох місяців.
Етап VІІІ. ПЕРЕРАХУВАННЯ КОШТІВ МІНСОЦПОЛІТИКИ ПОСТРАЖДАЛИМ ОСОБАМ.
1. Після отримання фінансових запитів на виплату від регіонів та ухвалення відповідного Розпорядження КМУ про виділення коштів, Мінсоцполітики звертається до Державного казначейства України із запитом щодо виділення коштів та після їх отримання від казначейства, направляє реєстри на виплату та фінанси до регіонів.
2. Після отримання реєстрів на виплату та відповідних коштів обласними та міста Києва департаментами соціального захисту, ті одразу пересилають фінанси на виплату у відповідні місцеві управління соцзахисту для зарахування коштів безпосередньо на банківські картки постраждалих осіб.
3. Цей етап триває від двох тижнів до одного місяця

Управління праці та соціального
захисту населення Золочівської РДА

Залишити відповідь

Next Post

Зустріч з учасниками АТО та їх родинами

12 травня у сесійній залі районної ради відбулася зустріч першого заступника голови Львівської облдержадміністрації Ростислава Замлинського, з учасниками АТО, членами родин загиблих учасників АТО та родинами учасників АТО, які перебувають у зоні АТО. У зустрічі взяв участь голова Золочівської районної ради Олег Банах та голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський. На […]