Як тільки розпочався сезон копання картоплі, “горе-господарі” вдалися до пожеж на полях, внаслідок яких отруюють не лише себе, а всіх… У Золочеві та на околицях ввечері димова завіса…

У соцмережах люди гостро критикують горе-паліїв, волають про те, коли врешті ми побачимо, як почали реально і багато штрафувати. А з другої сторони “горе-господарі” ще не знають, на жаль, що з тим картоплинням робити, куди його дівати.
Отож, 3 методи, як утилізувати сухе бадилля картоплі:
Компост. Сухе бадилля картоплі складають у компостну яму. Можна полити однопроцентним розчином мідного купоросу (2-3 столові ложки на відро води), аби вбити спори грибків, що були на рослинах. Після цього зверху прикривають шаром землі і тирси. Після перегнивання виходить якісне добриво.
Укладання під фруктові дерева. Картоплиння використовують як природне укриття для фруктових дерев, що взимку захищає від морозу. Його укладають товстим шаром при стовбурі довкола дерев. Також бадилля не дає рости бур’янам і відлякує шкідників. Ну і зрозуміло, що після перегнивання – це ще й добриво.
Витяжка від шкідників. У листі і стеблах картоплі висока концентрація соланіну та інших отруйних сполук. Водні витяжки бадилля допомагають від будь-яких видів попелиці, павутинного кліща, капустяної білявки, молі, блішок, совка і гусениць на плодових деревах. Отруйні сполуки картоплі розкладаються, не всмоктуючись у фрукти і овочі. Останню обробку роблять за 10-14 днів до збору врожаю. Для приготування настою потрібна свіже або сушене бадилля, заражена грибком. З хворих рослин робити витяжку можна. Бадилля (600 грам свіжої або 400 грам сушеної) подрібнюють, заливають 5 літрами води, накривають кришкою, настоюють 4-5 годин в теплому місці, потім проціджують. Перед заливанням в обприскувач в настій додають 50 грам натертого господарського мила. Це покращує прилипання розчину до листів і вбиває деяких комах. Готову отруту наносять ввечері в суху погоду раз в 3-10 днів в залежності від кількості шкідників.
Картоплинням не можна годувати худобу (корів, коней, свиней), оскільки соланін руйнує систему травлення тварин.