Що робити з картоплинням: три варіанти

Димова завіса: проблема, яку можна вирішити — 3 способи утилізації картоплиння

З початком сезону копання картоплі знову активізувалися «горе-господарі», які вдаються до спалювання сухого картоплиння на полях. Це не лише забруднює повітря та шкодить здоров’ю людей, а й провокує пожежі. У Золочеві та на околицях вечорами часто утворюється димова завіса, яка отруює всіх навколо.

У соціальних мережах люди гостро критикують таких паліїв і закликають до реальних заходів, зокрема до застосування штрафів. Водночас, частина господарів просто не знає, що робити з картоплинням і куди його подіти. Ось три дієві методи, які допоможуть утилізувати сухе бадилля картоплі без шкоди для навколишнього середовища:

  1. Компостування.
    Картоплиння можна скласти у компостну яму. Для запобігання поширенню спор грибків, що можуть залишатися на рослинах, його можна полити однопроцентним розчином мідного купоросу (2-3 столові ложки на відро води). Потім картоплиння накривають шаром землі та тирси. Після перегнивання отримується якісне добриво, яке можна використовувати для покращення родючості ґрунту.
  2. Укриття для фруктових дерев.
    Картоплиння можна використати як природне укриття для фруктових дерев на зиму. Його укладають товстим шаром навколо стовбурів дерев. Таке укриття не тільки захищає дерева від морозів, а й перешкоджає росту бур’янів і відлякує шкідників. Після перегнивання картоплиння також стає додатковим добривом.
  3. Витяжка проти шкідників.
    Листя і стебла картоплі містять високі концентрації соланіну та інших отруйних сполук. Водні витяжки з бадилля можуть бути ефективним засобом проти шкідників, таких як попелиця, павутинний кліщ, капустяна білявка, міль, блішки, совка та гусениці на плодових деревах. Для приготування настою використовують 600 грамів свіжого або 400 грамів сушеного картоплиння, яке заливають 5 літрами води, настоюють 4-5 годин у теплому місці, а потім проціджують. Перед застосуванням в розчин додають 50 грамів натертого господарського мила, щоб покращити прилипання розчину до листя та знищити деяких комах. Обприскування проводять ввечері у суху погоду раз на 3-10 днів залежно від кількості шкідників.

Важливо пам’ятати, що картоплиння не можна використовувати як корм для худоби (корів, коней, свиней), оскільки соланін, що міститься у ньому, руйнує систему травлення тварин.

Дотримуючись цих простих методів, ви не лише збережете чистоту довкілля, а й зможете отримати користь для свого господарства.

Залишити відповідь

Next Post

«Родинне дерево» запрошує на молебень у Золочеві

ШАНОВНІ КРАЯНИ!Запрошуємо Вас взяти участь у молебні, приуроченому 80-ій річниці депортації українців із етнічних земель. Молебень відбудеться біля пам’ятника «Родинне дерево», що на роздоріжжі вулиць Львівської та Шевченка, який відбудеться у неділю, 08 ВЕРЕСНЯ 2024 р., о 13.30. Вшануймо словом 1 молитвою тих, хто залишився на етнічних українських землях.Рада суспільно-культурної […]