Щорічна індексація пенсій

22 лютого 2021 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №127 «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році», яка передбачає проведення індексації пенсій з 1 березня.
Механізм проведення щорічного перерахунку пенсій визначено в Порядку проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Порядок 124), затвердженому постановою Уряду «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» №124 від 20.02.2019.

Зокрема, цей механізм передбачає проведення перерахунку раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та який враховується для обчислення пенсії (далі – показник середньої заробітної плати, з урахуванням якої обчислено пенсії).
Частиною другою статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон 1058) передбачено здійснення щорічного перерахунку пенсій, так званої індексації, у зв’язку із зростанням середньої заробітної плати, з якої сплачено страхові внески і яку враховують для обчислення розміру пенсії.
Розмір коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та який враховується для обчислення пенсії, визначає щороку Кабінет Міністрів України у межах бюджету Пенсійного фонду України. Це визначено в пункті 4 Порядку 124.

Пунктом 1 постанови №127 «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році» (далі – Постанова 127) встановлено, що 2021 року перерахунок пенсій згідно з Порядком 124 здійснюється із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,11. Якщо розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії, зазначеного в цьому пункті, не досягає 100 гривень, то встановлюється доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії.
На коефіцієнт 1,11 збільшується показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та який враховується для обчислення пенсії, на 1 жовтня 2017 року збільшений із 01.03.2019 року на 1,17 та з 01.05.2020 – на 1,11.

Водночас, якщо щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), у осіб, які одержують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” з урахуванням страхового стажу, передбаченого абзацом першим частини першої статті 26 зазначеного Закону (чоловіки – 35, жінки – 30 років) не досягає 2200 гривень, таким особам встановлюється доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру. Цю доплату враховують під час подальших перерахунків пенсії.

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:
м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4-32-39.

Відділ обслуговування громадян №15
(сервісний центр) Головного
управління Пенсійного фонду
України у Львівській області

Next Post

Питання піщаного кар'єру в Єлиховичах покаже кому служать депутати Золочівської міської ради (відео)

Всі вже звикли, що мешканці сіл Зозулі та Єлиховичі борються із сміттям. Але є ще одна боротьба, котра триває не перший рік, мова йде про піщаний кар’єр. 22 січня 2021 року жителі сіл Єлиховичі, Зозулі і не лише підписали заяву-звернення до голови та депутатів Золочівської міської ради, і до старости […]