Щодо сплати єдиного податку з 1 жовтня

Золочівська ДПІ звертає увагу платників єдиного податку, що з 1 жовтня 2022 року змінився розмір мінімальної заробітної плати (6700,0 грн.). Проте, дана зміна не впливає та не змінює ставку (суму єдиного податку), яка сплачується до бюджету. Адже, відповідно до п. 293.1 ст. 293 Податкового кодексу, ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, другої групи – у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Тож впродовж всього 2022 року максимальний розмір ставки єдиного податку для ФОП складає:
1) для першої групи (до 10 % від розміру прожиткового мінімуму) – 248,10 грн на місяць;
2) для другої групи (до 20 % від розміру мінімальної зарплати) – 1300,00 грн на місяць;
3) для третьої групи єдиного податку – у відсотках від доходу;
4) для четвертої групи (винятково сільгоспвиробники) ставка податку встановлюється залежно від кількості землі у користуванні.
Також нагадуємо, що тимчасово, з 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану на території України, згідно з абзацом першим п. п. 9.1 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої та другої груп, мають право не сплачувати єдиний податок.

Буський сектор організації роботи
управління організації роботи
ГУ ДПС у Львівській області

Next Post

СБУ викрила колаборантів: одна з них видала росіянам 23 патріотів на Херсонщині

СБУ викрила колаборантку, яка «здала» ворогу щонайменше 23 українських патріотів на тимчасово окупованій Херсонщині. Про це інформує пресслужба СБУ. Співробітники Служби безпеки викрили «нову порцію» ворожих поплічників, які допомагають рашистам на тимчасово окупованих територіях Херсонщини. Дослівно у повідомленні СБУ: 🔹 Семеро із них отримали повідомлення про підозру у складі організованої […]