Щодо реєстрації програмного РРО

В Головному управлінні ДПС у Львівській області нагадують суб’єктам господарювання, які планують зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій, що господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО має перебувати на обліку в податковій службі. Для цього необхідно подати до податкової служби повідомлення про об’єкти оподаткування або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП.

Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (J/F 1316604), що подається у електронній формі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій).

Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій та завантаження програмного забезпечення такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.

Нагадаємо, Державна податкова служба розробила покрокову відеоінструкцію щодо завантаження програмного забезпечення «ПРРО Каса» (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/video-lessons).

Про застосування касових апаратів при здійсненні роздрібної торгівлі на території села

Cуб’єкти підприємницької діяльності у тому числі фізичні особи – підприємці, які сплачують єдиний податок, мають право здійснювати розрахунки без застосування РРО чи ПРРО з використанням РК та КОРО при здійсненні роздрібної торгівлі на території села, селища товарами (крім реалізації підакцизних товарів). Це передбачено постановою КМ України від від 23.12. 2021 № 1359, якою затверджено Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.
При цьому, РРО чи ПРРО необхідно застосовувати за наявності хоча б однієї з таких умов:

  • така роздрібна торгівля здійснюється в торговельному об’єкті, в якому також здійснюється торгівля підакцизними товарами;
  • такими фізичними особами – підприємцями також здійснюється дистанційна торгівля, зокрема, через Інтернет;
  • сільськими, селищними, міськими радами прийнято рішення про обов’язкове застосування на території села РРО або ПРРО.

Водночас, у разі перевищення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій 167 розмірів мінімальної заробітної плати (в 2022 році – 1 085 500 гривень) при здійсненні роздрібної торгівлі на території села чи селища товарами (крім підакцизних товарів), застосування РРО чи ПРРО є обов’язковим.

Буський сектор організації роботи
організаційно-розпорядчого управління
ГУ ДПС у Львівській області

Next Post

Продається трикімнатна квартира

Продається трикімнатна квартира в с. Новоселище Золочівського району, площа 80 кв.м., другий поверх. Ціна договірна. Тел. 0677782278. Поділіться цим у соцмережах:
Продається