Що таке імплант зуба і як він використовується в стоматології

Що таке імплант зуба
За все життя у людини зуби ростуть двічі – молочні та корінні. І якщо в першому випадку про втрату зуба можна не хвилюватися, то в другому випадку втрата може стати справжньою трагедією. Однак сучасна медицина невпинно розвивається – впроваджуються все нові способи відновлення краси і функціональності зубів. Що таке імплант зуба? Це насолода їжею і впевнена гарна посмішка.

Що таке імплант: призначення і конструкція
Людський зуб складається з кістки і кореня. Тепер розберемося докладніше, що таке імплант зуба. Він являє собою титановий гвинт, який імплантується в ясна і замінює собою корінь зуба. Всередині він порожній і має заглушку. Після того як він зростається з щелепної кісткою, лікар виймає заглушку і замінює її відповідним абатментом – посередником між гвинтом і штучним зубом. Останній створюється за індивідуальними параметрами. Лікуванням в даному випадку займається стоматолог-ортопед.

Переваги імплантів
Сьогодні стоматологи все ще пропонують використовувати знімний протез або зубний міст. Причин може бути багато – від боязні пацієнтом факту операції, до наявності протипоказань. І все ж ці методи не так надійні, як сучасна імплантація (докладніше – https://cis.ua/implantatsiya-zubov/).

Імплант зуба має безліч переваг:

 • Довговічність. Імплант хорошої якості, поставлений вмілим фахівцем, зможе прослужити все життя. Зрозуміло, прописана гарантія – десяток років. Однак практика показує, що вони справно виконують свої завдання набагато довше. Можна сказати, що установка імплантату дозволить забути про проблему назавжди.
 • Природні відчуття. Мова про те, що імпланти на зуби не повинні відчуватися в роті чужорідним тілом, як це часто відбувається зі знімними протезами. До них не потрібно звикати.
 • Функціональний потенціал. У випадку з мостом або коронкою доводиться виключати зі свого раціону цілий перелік продуктів, з якими ці конструкції просто не впораються. З имплантом таких обмежень немає.
 • Цілісність сусідніх зубів. Щоб поставити міст, найчастіше доводиться сточувати сусідні зуби і підвищувати навантаження. Для установки імпланта цього робити не потрібно.
 • Естетика. Зовні імплант не відрізниш від рідних зубів в ряду. Чого не можна сказати про ті же зубні мости.

І це ще не весь перелік переваг імплантів в стоматології.

Вимоги до імплантів

Щоб стоматологічний імплант вважався якісним, він повинен відповідати цілому ряду вимог. Серед яких:

 • річна втрата кісткової тканини повинна становити не більше 0,2 мм по вертикалі, і лише з другого року носіння імплантату;
 • наявність антіротаціоного пристрою обов’язкового для попередження ослаблення абатмента;
 • зовнішня гвинтова різьба забезпечує надійність фіксації в щелепній кістці;
 • з’єднання імпланта і абатмента має бути герметичним, щоб не дати бактеріям доступу у внутрішні канали;
 • після успішної операції не повинно бути запалень, дискомфорту і болю;
 • пацієнтові повинно подобатися те, як виглядають імпланти зубів.

З урахуванням сьогоднішнього рівня імплантації, під згадані умови підходять протези через п’ять років використання і близько 80% – через десять років. У перспективі ж медицина прагне до абсолютного відповідності вимогам протягом усього терміну експлуатації.

Етапи імплантації зубів

Далі слід розібратися, як же відбувається сам процес установки.

 • Діагностика. Виконується КТ, щоб визначити параметри кісткової тканини, розташування каналів та інші деталі. На базі результатів створюється план поетапного лікування з розрахунком термінів і вартості окремо.
 • Синус-ліфтинг. Необхідний не завжди. Тільки якщо потрібно підготувати щелепних кісток до операції.
 • Безпосередня установка. Виконується під місцевим наркозом. Зазвичай багато часу не займає – на один імплантат йде близько 10 хв. Після стоматолог покаже результат і надасть рекомендації по догляду за ротовою порожниною.
 • Зняття швів. Здійснюється через пару тижнів після операції. Процедура абсолютно безболісна і також займає близько 10 хв.
 • Надалі кожен імплант потребує встановлення формувача ясен. Це відбувається через три місяці після операції на нижній щелепі, і через чотири – на верхній.
 • Далі за допомогою 3D-сканера робиться зліпок для майбутньої коронки.
 • Нарешті, закріплюється готова коронка. Тепер штучний зуб буде виглядати і функціонувати не гірше рідного.

Догляд за імплантами після установки
Тут все залежить не тільки від досвідченості стоматолога, а також від самого пацієнта і індивідуальних особливостей його організму. Імплант може прослужити близько 20 років, але деякі закордонні виробники надають і довічну гарантію. Ключова роль віддана дотриманню всіх правил гігієни рота. Потрібно щодня чистити зуби і відвідувати стоматолога мінімум двічі на рік.

Next Post

Як вибрати канальний вентилятор для витяжки

Як вибрати канальний вентилятор – поради щодо вибору Підбір канального вентилятора є відповідальним завданням, оскільки від цього пристрою залежить якість вентиляції і комфорт в приміщенні. Сучасні моделі мають наступні переваги: можливість самостійного монтажу; підходить для будь-яких типів приміщень; не псує інтер’єр; безшумна робота; довгий термін служби, навіть при безперервній роботі; простота […]