Що таке булат і чому його обирають в якості покрівельного матеріалу?

Булат – це вид сталі, який був розроблений тисячі років назад і користувався популярністю серед майстрів з виготовлення зброї та різноманітних побутових предметів. Перші зразки булату датують 3-4 століттям до нашої ери.

Для створення булату використовується залізо і вуглець. До складу також можуть входити такі домішки, як хром, марганець, кремній, та інші. Особливий процес обробки сировинних матеріалів при високій температурі наділяє булат цінними властивостями, про які ми розкажемо більш детально у нашій статті.

Особливості булату

Міцність

В першу чергу варто зазначити, що булат об’єднує в собі дві, здавалося б, несумісні якості – міцність і пружність. Лист булатної сталі неможливо зламати, проте можна надати бажаної форми, не остерігаючись того, що булат можна пошкодити. Саме тому його вважають одним з найкращим матеріалів для покрівель складної форми.

Покрівля з булату стійка до деформацій та здатна витримувати великі механічні навантаження. Проте навіть якщо таке і сталось, то за допомогою полірування та шліфування, можна з легкістю відновити гладкість поверхні булатної сталі.

Стійкість до корозії

Покрівельний булат не схильний до корозії, навіть в умовах підвищеної вологості, тому цей матеріал зберігає свій вигляд і захисну функцію навіть через десятки років використання.

Варто зазначити, що для збереження своїх властивостей, булат не потребує особливого догляду чи ремонту. Вам не доведеться регулярно покривати його спеціальними розчинами чи проводити профілактичні роботи. Булат залишатиметься блискучим і привабливим.

Естетичний вигляд

Сучасні виробники стараються слідувати архітектурним трендам, тож ви будете раді знати, що булат виробляється в різних кольорах (золотий, срібний, зелений, рожевий, синій, мідний).  

В житловому будівництві булатом, як правило, оздоблюють окремі частини покрівлі, щоб надати будинку особливого шарму. Часто булатну сталь використовують для покрівель сакральних споруд та історичних будівель.

Які є особливості роботи з булатом?

Робота з булатом, як з надміцним матеріалом, вимагає від спеціалістів особливих умінь. Укладання покрівлі з булату – це досить трудомісткий процес. Вам знадобляться спеціальні інструменти, призначені для роботи з цим металом. Тому, якщо ви плануєте оздоблювати свій дах цим видом сталі, попіклуйтесь про підбір досвідчених майстрів, які вміють працювати саме з таким матеріалом.

Враховуючи усі переваги, булат стане чудовим вибором для тих, хто цінує якість, довговічність та естетику. Цей матеріал не лише виконує свою основну функцію захисту будівлі, але також надає їй унікальний характер.

Якщо ви шукаєте, де можна купити якісний булат за приємними цінами, а також замовити послуги покрівельників, заходьте на сайт pokrivlya.com. Вас приємно здивує асортимент покрівельних матеріалів та бездоганний сервіс.

Next Post

Мова контенту в Інтернеті: результати дослідження забезпечення функціонування державної мови в освітньому процесі

Упродовж 2022/2023 навчального року Державною службою якості освіти України у співпраці з Уповноваженим із захисту державної мови проведено перший цикл моніторингу забезпечення функціонування державної мови в освітньому процесі у закладах загальної середньої освіти. Його метою було виявлення та відстеження тенденцій щодо забезпечення функціонування державної мови в освітньому процесі закладів загальної […]