Що буде за несплату ЄСВ фізичній особі-підприємцю?

Нагадаємо, яка відповідальність передбачена у разі несвоєчасної сплати ЄСВ фізичним особами-підприємцями.

Фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абз. 3 ч. 8 ст. 9 Закону про ЄСВ).
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (ч. 12 ст. 9 Закону про ЄСВ).

Штраф за несплату ЄСВ
За несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ на підприємців накладається штраф у розмірі 20% своєчасно не сплачених сум (п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ).
На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.

Але це ще не все…

Згідно з ст. 165 -1 КпАП несплата або несвоєчасна сплата ЄСВ фізичними особами – підприємцями або особами, які забезпечують себе роботою самостійно, буде каратися адмінштрафом. А саме, у сумі:

– що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, – тягне за собою накладення штрафу від 40 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
–  За повторне за рік вчинення таких дій– тягне за собою накладення штрафу від 150 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
–  у сумі більше трьохсотнеоподатковуваних мінімумів доходів громадян – тягне за собою накладення штрафу від 80 до 120 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
–  За повторне за рік вчинення таких дій– тягне за собою накладення штрафу від 150 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Залишити відповідь