Сесія ЛМР…

У четвер, 19 травня 2011 року, відбудеться наступна сесія Львівської міської ради.

На засідання запрошено керівників прокуратури, міліції міста та області та представників СБУ, а також міських голів та секретарів рад усіх міст Львівщини. Відповідне рішення прийнято сьогодні під час позачергової сесії Львівської міської ради.

А також, під час сьогоднішньої позачергової сесії, прийнято звернення до Генерального прокурора України та Прокурора Львівської області щодо подій 9 травня, за яке проголосувало 75 депутатів.

Подаємо звернення повністю:

Генеральному прокуророві України

Прокурору Львівської області

9 травня 2001 року у м. Львові відбулися безпрецедентні грубі порушення працівниками органів внутрішніх справ Конституції та законів України, які виразилися в перевищенні службовим становищем та невиконанні рішення суду.

Так, як відомо, напередодні Львівським окружним адміністративним судом винесено постанову про заборону проведення в цей день у м. Львові будь-яких заходів, крім офіційних, запланованих місцевою владою. З метою контролю за виконанням рішення суду депутати Львівської міської та Львівської обласної рад разом із помічниками прибули до «пагорбу Слави», що на вул. Пасічній у м. Львові, де раніше різні політичні партії та громадські організації мали намір провести відповідні заходи.

На місці виявлено, що працівники органів внутрішніх справ, замість забезпечення виконання рішення суду та недопущення проведення політичними партіями і громадськими організаціями заборонених заходів, активно сприяли представникам ультра радикальних проросійських партій «Родіна» та «Рускоє єдінство», які прибули до м. Львова з Півдня України, їх провести. Зокрема працівники органів внутрішніх справ забезпечили шляхом застосування сили до львів’ян доступ зазначених осіб до «пагорбу Слави», після чого надали їм можливість розправити червоні прапори, що прямо було заборонено судом, рішеннями Львівської обласної та Львівської міської рад. Крім цього, цих осіб у автобусах, які доставили їх до місця вчинення злочину, супроводжували працівники міліції.

У ході зазначених подій депутати звертались до представників правоохоронних органів з вимогою припинити порушення Конституції та законів України, однак, у відповідь, до них було застосовано звірячу фізичну силу з використанням спецзасобі, що супроводжувалося принизливими і нецензурними висловлюваннями.

По вказаних фактах прокуратурою Львівської області розпочато перевірку в порядку ст.. 97 КПК України, під час якої опитано потерпілих із використанням відео зйомки, де чітко зафіксовано факти неправомірного застосування працівниками внутрішніх справ фізичної сили, призначено та проведено судово-медичні експертизи, якими виявлено на тілі потерпілих чисельні характерні тілесні ушкодження.

Однак, 13.05.2011 року, лише на третій день проведення прокуратурою перевірки, міністром внутрішніх справ України з трибуни Верховної ради України оголошено висновок про те, що  працівники органів внутрішніх справ під час вказаних подій діяли цілком правомірно. Це при цьому, що перевірка ще далеко не завершена, зокрема, не встановлено особи працівників міліції, які застосовували силу, їх не опитано. Так само, Міністром внутрішніх справи України зроблено висновок про невинуватість особи, яка в цей день, застосувавши зброю, заподіяла тілесні ушкодження одному з помічників депутата Львівської міської ради і була затримана на місці вчинення злочину. Хоча провадження по кримінальній справі лише розпочато і досудове слідство по цій ній не закінчено.

Такі висновки Міністра внутрішніх справ України свідчать про його пряму зацікавленість та упередженість у результатах дослідження та перевірки, розцінюються, як спроби тиску при їх проведенні, через що Львівська міська рада висловлює застереження щодо повноти, всебічності та об’єктивності перевірки, яка проводиться прокуратурою Львівської області по фактах невиконання рішення суду, а також побиття працівниками органів внутрішніх справ депутатів Львівської міської та обласної рад і їх помічників.

У зв’язку з наведеним, Львівська міська рада закликає Вас вжити всіх передбачених Конституції в законами України заходів для об’єктивного, повного, всебічного і неупередженого розслідування по вказаних фактах порушення Конституції та законів України, прав і свобод людини та притягнення винних до відповідальності.

За матеріалами: city-adm.lviv.ua

Next Post

Городилів

Городилів — село в Золочівському районі Львівської області. Населення села становить 385 осіб. Орган місцевого самоврядування – Єлиховицька сільська рада. Перша згадка про село датується  1488 роком. Існує судовий акт з 1488 року про розграничення грунтів Городилова від полів Павла і Гната Хильчицьких,  а при дорозі до Гологір присуджує їм […]