Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Податок на доходи суб’єктів підприємницької діяльності»

22 серпня, відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Податок на доходи суб’єктів підприємницької діяльності». На запитання відповідала ГДРІ відділу податків і зборів з фізичних осіб Буської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Лілія Гавдик.
Наводимо деякі із основних запитань, з якими звертались додзвонювачі під час «гарячої лінії».
Що є об’єктом оподаткування ПДФО?
Відповідь:  Відповідно до статті 163 розділу IV Кодексу об’єктом оподаткування резидента є:
– загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід;
– доходи з джерелами їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання);
– іноземні доходи – доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.
Об’єктом оподаткування нерезидента є:
– загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні;
– доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання).
В який термін подається податкова декларація ФОП?
Відповідь:  Відповідно до підпункту 49.18.5 пункту 4.18 статті 49 розділу ІІ та пункту 177.5 статті 177 розділу IV Кодексу фізичні особи – підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.
Які доходи включаються до загального оподатковуваного доходу ФОП на загальній системі оподаткування?
Відповідь: Відповідно до пункту 177.2 статті 177 Податкового кодексу України (Кодекс), об’єктом оподаткування фізичної особи-підприємця є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи-підприємця.
Враховуючи вищевикладене, до складу загального оподатковуваного доходу зараховується виручка, що надійшла фізичній особі – підприємцю як в грошовій, так і в натуральній формі, а саме:
– виручка у вигляді безготівкових грошових коштів, що надійшли на банківський рахунок чи в готівковій формі безпосередньо підприємцю чи його працівникам на місці здійснення розрахунків (в т.ч. відсотки банку);
– виручка в натуральній (негрошовій формі);
– суми штрафів і пені, отримані від інших суб’єктів підприємництва за договорами цивільно-правового характеру за порушення умов договорів та інші доходи, які пов’язані із здійсненням підприємницької діяльності.
Як нараховуються та сплачуються авансові платежі ФОП на загальній системі оподаткування?
Відповідь:   Відповідно до підпункту 177.5.1 пункту 177.5 статті 177 Кодексу авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються платником податку самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу та сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.
Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується.
Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи фізичних осіб на підставі документального підтвердження факту його сплати.
Надмірно сплачені суми податку підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку або поверненню платнику податку в порядку, передбаченому Кодексом (підпункт 177.5.3 пункту 177.5 статті 177 Кодексу).
Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування подавати уточнюючу декларацію про майновий стан і доходи?
Відповідь:  Відповідно до пункту 177.5 статті 177 розділу IV Кодексу фізичні особи – підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені Кодексом для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.
У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку (пункт 50.1 статті 50 Кодексу).
Форма декларації про майновий стан і доходи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 року № 859 (далі – Декларація).
У розділі I Декларації «Загальні відомості» фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування у рядку 1 «Тип декларації» вказує позначку (х) – уточнююча та у рядку 2 – звітний податковий період, що уточнюється.
Крім того, уточнення (виправлення) сум податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб – підприємців при самостійному виявленні помилок здійснюється у розділі V «Розрахунок податкових зобов’язань у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок у попередніх звітних періодах» Декларації, в якому вказується сума, на яку збільшується (зменшується) податкове зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, а також сума штрафу, яка розраховується платником податку самостійно у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок згідно з пунктом 50.1 статті 50 Кодексу.

Буська ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області

Залишити відповідь

Next Post

У Миколаївському районі в озері знайдено тіло 19-річного юнака

Правоохоронці встановлюють обставини загибелі юнака на водоймі у Миколаївському районі. “До Миколаївського відділення поліції 20 серпня 2016 року, близько 11.00, надійшло повідомлення від мешканця Пустомитівського району про те, що під час купання в озері «Задорожнє» Миколаївського району він виявив тіло чоловіка. Працівники рятувальної водолазної служби підняли тіло з дна озера […]