Щодня від раку шийки матки помирає 6 українок

medukВ Україні щороку від раку шийки матки помирає 2,5 тис. жінок. А щороку це захворювання виявляють у 5 тис. українок. Про це під час прес-конференції повідомив головний позаштатний акушер-гінеколог МОЗ України Віктор Камінський.

За його словами, найбільш часто поширеною причиною виникнення раку шийки матки є вірус папіломи людини, попередити негативні наслідки якого можна лише вакцинацією, – пише УНН.

“Досвід країн, які почали працювати з вакциною (запровадили вакцинацію – ред.) показав результати і цифри втрат значно зменшились. Ми повинні використати досвід і також запровадити застосування цих вакцин”, – вважає Камінський.

«Щодня в Україні помирає близько 6 жінок від раку шийки матки. Останні дані говорять, що рак викликає папіломовірус, тому країни, які привернути увагу до обов’язковості проведення щеплення від папіломовірусу, змогли знизити захворюваність на рак шийки матки. І це питання має бути в площині виконання і внесено вакцинацію до нового Календаря щеплень. Я думаю, ми можемо ввести цю вакцину в Календар щеплень”, – сказала міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова.

Всесвітня організація охорони здоров’я називає рак причиною близько 13% смертей у світі. За останніми даними, які припадають на 2008 рік, від раку померли 7,6 мільйона людей.

За даними фахівців, щороку понад 1,5 мільйона життів можна було б урятувати, якщо вжити необхідних заходів для боротьби з цією недугою. Експерти твердять, що кожна людина може збільшити свої шанси уникнути раку, якщо не куритиме, не матиме надмірної ваги і щодня робитиме хоча б кілька фізичних вправ, їстиме більше фруктів і овочів, вживатиме алкоголь лише в помірних кількостях і уникатиме надмірного перебування на сонці.

Джерело: ZAXID.NET

Залишити відповідь

Next Post

1025-річчя Хрещення Русі має повернути нас до тисячолітньої традиції, - Гузар

Колишній глава Українського греко-католицької церкви кардинал Любомир (Гузар) закликає зробити святкування 1025-річчя Хрещення Русі «справжнім поверненням до тисячолітньої традиції». Про це владика написав у своїй колонці на «Українській правді». «Запропоноване державне святкування чітко показує, як ми підходимо до проблем нашого суспільного життя. Заходи, які робимо, є зовнішніми за своєю суттю. […]