Що таке ультразвукова діагностика?

O TumkivВ наш час ультразвукова діагностика є одним з найбільш доступних та достовірних методів обстеження внутрішніх органів та систем людини. Висока роздільна здатність сучасних ультразвукових апаратів, неінвазивність методу (нешкідливість) і відсутність променевого навантаження створили передумови для широкого застосування ультрасонографії (УЗД) практично в любій галузі медицини.
Що таке УЗД? Що лежить в основі цього методу обстеження?
Ультразвукова діагностика, як відомо, це звукові або акустичні хвилі, частота яких є вищою за максимальну частоту звуку, що сприймає людське вухо, а саме вищою за 20 кГц. Переважно в ультразвуці використовується частота від 2,5 до 12 -15 мГц.
УЗД базується на отриманні ехо-сигналів від структур із різною щільністю. Різні тканини організму (м’язи, кров, печінка і т. д.) мають різну щільність, тому поширення ультразвуку в них також є різними. На цій різниці, використовуючи фізичні властивості ультразвуку як хвилі, базується метод ехографії. Ультразвукові хвилі виходять з датчиків, які одночасно є і приймаючими ехо-сигнали. Ехо-сигнали у датчику перетворються у імпульси та відображаються на екрані апарату.
Отже, УЗД є одним із найбільш ефективних та неінвазивних методів в сучасній медичній діагностиці.
Лікар УЗД Тимків Оксана Зіновіївна


Залишити відповідь

Next Post

Чижів

Чижів — село в Україні, Золочівському районі Львівської області. Населення становить 132 осіб.село належить до Полянської сільської ради. Село згадують у Кресовій книзі справедливих на стор. 161. Поділіться цим у соцмережах: