Сьогодні відзначають Різдво Христове за григоріанським календарем

Різдво́ Христо́ве (грец. Χριστούγεννα, лат. Christi Natalis, англ. Christmas) — у християнстві день народження Ісуса Христа, Господа Нашого і Спасителя, у Вифлиємі від Діви Марії. Згадується у Новому Заповіті. Одна з найбільших урочистостей, що відзначається усіма християнськими церквами (католицькими, православними і протестантами), а також низкою держав та організацій світу.

Завершує різдвяний піст — Адвент, час очікування на прихід Ісуса. Святкується 25 грудня церквами, що відзначають нерухомі свята за григоріанським і новоюліанським календарем та 7 січня — тими, що “живуть” за юліанським календарем. Кульмінація свята — урочиста літургія, що правиться на Святий Вечір; у східній традицій правиться літургія Василія Великого. Після служби християни збираються родиною на святу вечерю. Атрибути свята — вертеп, вистави, ярмарок, пісні, колядки, різдвяні вінки та ялинки тощо. В Україні святкується з середньовіччя; обидві дати є святковими вихідними днями.
Джерело: Вікіпедія.

Залишити відповідь

Next Post

У Золочеві вітали пенсіонерів та ветеранів МВС

«З днем міліції вітаєм, Вас панове офіцери! Сил бажаєм Вам, здоров’я, славні наші міліціонери!» З цих слів розпочав привітання голова ГО «Ветеранів і пенсіонерів ОВС у Золочівському районі» Ярослав Чорний. День міліції скасували у зв’язку з перейменуванням на поліцію, але вже по традиції, пенсіонери міліції Золочівщини 20 грудня збираються на […]