Ритм серцебиття замінить всі ключі і паролі

Команда вчених Національного університету Чанга Хсінга у місті Тайчжун, Тайвань, розробила технологію захисту, яка заснована на використанні унікальності серцебиття кожної людини. Завдяки такій технології можна буде розблокувати ваш комп’ютер, відімкнути двері вашої оселі або автомобіля просто доторкнувшись пальцем до поверхні спеціального давача.

Прочитавши дані електрокардіограми з долоні людини, система встановить “цифровий підпис” биття серця людини. Потім, використовуючи апаратні і програмні алгоритми, дані підпису перетворюються на унікальний ключ системи криптозахисту. Криптологічна стійкість такого ключа дуже висока, адже удари серцебиття у однієї і тієї ж людини трохи відрізняються один від одного, ключ у кожному випадку виходить унікальним. Для подальшої роботи з отриманими ключами використовується математика, в основі якої лежать принципи теорії хаосу, і яка допускає невеликі флуктуації і у вихідних даних, і в одержуваних результатах.

Кінцевою метою дослідників, очолюваних Лін Чун-Лянг (Chun-Liang Lin) є створення ідеальної криптографічної системи захисту для зовнішніх жорстких дисків. Використовуючи простий дотик пальця до поверхні пристрою можна буде відкривати і закривати доступ до даних, що зберігаються на диску. Окрім цього, така система може застосовуватися у системах безпеки, у системах ідентифікації особи, та й просто в якості ключів від автомобіля або житла.

Опис проведених досліджень і реалізованих алгоритмів такої “серцевої” системи криптозахисту будуть опубліковані у найближчому випуску журналу “Information Sciences”.

За матеріалами:  cikavo.com.ua

Залишити відповідь

Next Post

Станьте автором публікацій на zolochiv.net !

Якщо у Вас є цікава інформація, і Ви маєте бажання нею поділитися з іншими читачами інформаційного порталу “Золочів.нет”, надсилайте її на електронну адресу:  zolochiv.net@i.ua. Вашу статтю буде опубліковано під Вашим іменем.  Автори найбільш унікальних  статей, що матимуть найбільшу кількість переглядів,  отримають винагороду. Живіть в ритмі рідного міста разом із  zolochiv.net […]