Рукавиці для альпінізму та скелелазіння

Рукавиці для альпінізму та скелелазіння

Від правильного вибору рукавичок для гір залежить ефективність роботи на маршруті і якість відпочинку в таборі, а в деяких випадках – здоров’я, і навіть життя альпініста. У випадку з технічно нескладними маршрутами, все більш-менш просто – потрібно просто купити якісні рукавички, з відповідним утепленням.

Тобто, для того, аби правильно обрати рукавиці в Терра Інкогніта, слід визначитися, якими будуть умови їхньої експлуатації. Для скель в теплу пору року рукавиці також потрібні. Оскільки, працювати з мотузкою доведеться багато. Якщо працювати голими руками, то в якийсь момент шкіра рук зітреться, можуть навіть утворитися мозолі, а отже ефективність роботи знизиться – це стосується як підйомів, так і спусків.

До того ж, зриви в горах набагато жорсткіші, ніж при лазінні з нижньою страховкою на скеледромі або на скелях, звісно такі ситуації трапляються не часто, проте завжди потрібно бути до цього готовим і страхувати в рукавичках, інакше мотузка може обпалити руки.

Ще одна перевага наявності рукавиць – виконання ряду технічних прийомів можливо тільки при наявності рукавичок (верхня страховка через карабін, «спортивний» спуск – з мотузкою тощо).

Для цих цілей відмінно підійдуть рукавички без утеплення, з потужним шкіряним посиленням долоні і пальців. У разі, якщо вони добре «сіли» по руці, працювати з мотузкою в них буде не тільки комфортніше, але й ефективніше.

Однак, майте на увазі, що, на жаль, шкіряні рукавиці дуже швидко промокають. Саме тому, шкіряні рукавиці — лише для теплих скельних регіонів.

А якщо ви збираєтеся лазити в регіонах, де передбачаються низькі температури, обов’язково візьміть тонкі теплі рукавички від Терра Інкогніта. Найкраще для цієї мети підходять вироби з матеріалу Polartec Power Stretch або матеріалу, який близький до нього. Така тканина тягнеться, завдяки чому рукавички відмінно сідають по руці і майже не перешкоджають роботі з залізом. Такі рукавички при роботі на скелях дуже швидко мокнуть, зате матеріал зберігатиме свої теплоізолюючі властивості навіть у вологому стані, а при активній роботі сохнути будуть доволі швидко (за годину-півтора). Крім того, такі рукавички знайдуть застосування в більш холодних виїздах – в якості утеплення до інших рукавичок.

Рукавички з більш товстого матеріалу – на кшталт Gore WindStopper Fleece теж підійдуть для такої мети. Однак, вони довше сохнутимуть і їх складніше підібрати за розміром. У даних умовах їхнє застосування не цілком виправдане. Це – більш універсальний варіант, який можна використовувати замість тонкого флісу і шкіряних рукавичок зі слабким утепленням, коли хочеться обійтися однією парою.

І насамкінець, пам’ятайте, що якісне спорядження — запорука вашої безпеки!

Next Post

Світлої пам'яті Галини Ганзійчук

Відійшла у вічність Галина Ганзійчук. Важка недуга забрала життя щирої людини, доброї сусідки, свахи,   найкращої сестри та бабусі. Не вистачає слів, щоб передати смуток, який чорним крилом торкнувся не лише сім’ї, а й усіх, хто знав Галину, залишивши сльози та смуток. Нехай молитва до Господа допоможе подолати біль втрати. […]