Щодо реєстрації органів самоорганізації населення та про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону

Реєстраційна служба Золочівського районного управління юстиції повідомляє, що відповідно до п.1 ст.1 Закону України «Про громадські об’єднання» громадське об’єднання – це добровільне об’єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів.
Статею 1 Закону України «Про органи самоорганізації населення» визначено, що органи самоорганізації населення – представницькі органи, що створюються жителями, які на законних підставах проживають на території села, селища, міста або їх частин, для вирішення завдань, передбачених Законом.
Основними завданнями органів самоорганізації населення є:
1) створення умов для участі жителів у вирішенні питань місцевого значення в межах Конституції і законів України;
2) задоволення соціальних, культурних, побутових та інших потреб жителів шляхом сприяння у наданні їм відповідних послуг;
3) участь у реалізації соціально-економічного, культурного розвитку відповідної території, інших місцевих програм.
Частиною 2 статті 13 Закону України «Про органи самоорганізації населення» встановлено, що реєстрація органу самоорганізації населення здійснюється виконавчим комітетом відповідної ради.
Громадяни України відповідно до Конституції України мають право створювати в установленому Законом порядку громадські об’єднання для участі в охороні громадського порядкуі державного кордону, сприяння органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам, Державній прикордонній службі України та органам виконавчої влади, а також посадовим особам у запобіганні та припиненні адміністративних правопорушень і злочинів, захисті життя та здоров’я громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань, а також у рятуванні людей і майна під час стихійного лиха та інших надзвичайних обставин (далі – громадські формування з охорони громадського порядку і державного кордону).
Громадські формування з охорони громадського порядку і державного кордону можуть бути створені на засадах громадської самодіяльності як зведені загони громадських формувань, спеціалізовані загони (групи) сприяння міліції та Державній прикордонній службі України, асоціації громадських формувань тощо.
Правовою основою діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону є Конституція України, Закон України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», інші закони України, акти Президента України і Кабінету Міністрів України, рішення місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування з питань охорони громадського порядку і державного кордону, боротьби із злочинністю і адміністративними правопорушеннями, а також положення (статути) цих формувань.
Ч.2 ст.6 Закон України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» встановлено, що реєстрація громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону здійснюється відповідним виконавчим органом сільської, селищної, міської, районної у місті ради, на території якої буде знаходитися керівний орган такого формування.
Тому питання реєстрації (легалізації) громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону, а також органів самоорганізації населення не відносяться до повноважень реєстраційних служб.
Реєстраційна служба Золочівського РУЮ


Залишити відповідь

Next Post

У Золочеві поховали Ігоря Стецька (відео)

17 квітня у Золочеві відбувся похорон патріота, майданівця –  Ігоря Стецька, який загинув у ДТП на Бродівщині. “Тільки той, хто знає, що таке свобода, готовий за неї померти. Він був один з вас, який  дійсно вихований у своїй родині у тому патріотичному дусі, який був завжди готовий боронити свою землю, […]