Розваж

Розваж — село в Україні, Золочівському районі Львівської області. Населення становить 350 осіб. Орган місцевого самоврядування – Білокамінська сільська рада. Поблизу мурованого храму збереглася деревяна римо-католицька каплиця з 1930-х рр.

Село давнє і в старих документах воно зветься Розваже, хоч за часів по версальської Польщі його звали теж Розваж, за манерою, мабуть, польського назовництва. Є в селі група домів, звана Підлипці, як теж друга населена ділянка з боку Підлися, звана Довженка.

У 1885 році Розваже з Соболівкою творили одну катастральну громаду, що мала 1630 гектарів землі, з чого 185 гектарів були власністю римо-католицької парафії в Олеську від XVсторіччя, з дару Петра з Олеська. Чи будь-коли в Розважі була церква, невідомо. Село належало до парафії сусіднього Підлися.

У 1884 році було в селі 145 домів і 759 мешканців, тобто 492 греко-католики, 235 римо-католиків і 32 жиди. Був у селі водопогінний млин. Пам’ятним залишився на довгий час для села Великдень 1912 року, коли вигоріла майже половина села. Пожежа виникла була з вини місцевих хлопців, які забавлялисястрільнею з саморобок і необережно користувалися вибуховою речовиною. Римо-католицька парафія в Олеську віддавала, звичайну, фільварок в Розважі в оренду. В останніх часах посесором Розважа був поляк Кренжуль.

Залишити відповідь

Next Post

Руда-Колтівська

Руда-Колтівська — село в Україні, Золочівському районі Львівської області. Населення становить 178 осіб. Орган місцевого самоврядування – Руда-Колтівська сільська рада. У селі Руда-Колтівська росте Меморіальне дерево України – Липа Богдана Хмельницького. Село давнє і тісно пов’язане з історичною бувальщиною Колтова. Посесором фільварку в 1885 році був Стефан Шуманчовський. Тоді було 242 мешканці. […]