Розрахунок потужності генератора

Щоб придбати генератор на https://220volt.com.ua/ua/generatory.htm, треба знати його потужність. Бо, коли вона недостатня, джерелу живлення загрожує надмірне навантаження та вимкнення, або навіть вихід з ладу. Як її розрахувати?

«Інвентаризація» побутових приладів

Спочатку занотовують всі електричні прилади з позначенням по кожному споживаної потужності в кіловатах. Потім цифри додають. Наприклад:

  • Пилосос — 1,8 кВт
  • Пральна машинка — 2 кВт.
  • Праска — 1 кВт.
  • Мікрохвильовка — 0,6 кВт.
  • Холодильник — 0,2 кВт.
  • Телевізор — 0,1 кВт.
  • Комп’ютер — 0,15 кВт.
  • Кондиціонер — 1 кВт.
  • Освітлення (3-кімн. кв., LED лампи) — 0,15 кВт.

Склавши докупи, отримуємо 7 кВт.

«Коефіцієнт вмикання»

7 кВт — це багато! Виникають сумніви, адже відомо, що для будинку, де небагато побутових електроприладів, досить потужності 3 кВт, а при більшій кількості обладнання впорається джерело на 5 кВт. Рахуємо далі.

Жодна сім’я не вмикає все обладнання та освітлення одночасно. Завжди щось працює, а щось чекає своєї черги. Як це визначити? Можна записати по кожному приладу його необхідність: життєво важливі (люстри, бойлер, плита, холодильник), не надто необхідні (мікрохвильовка, комп’ютер, телевізор, кондиціонер) або ті, що можуть почекати (праска, музичний центр, пилосос). А потім, спираючись на вказану градацію та сімейний досвід, визначити сумарну потужність. Тобто, які прилади та на скільки кіловат можуть бути ввімкнені одночасно і працюватимуть не менше 5 хвилин кожний.

А можна зробити інакше. Коефіцієнт вмикання побутової техніки коливається в межах 0,6-0,8. Отже, досить помножити на нього отримане раніше значення:

7 кВт * 0,6 = 4,2 кВт.

Запас потужності

Потужність буває номінальна та максимальна. Перша вказує на навантаження, при якому агрегат нормально працюватиме на протязі всього терміну експлуатації. Друга — це пікові значення, які пристрій може витримати від кількох хвилин до півгодини, не більше (для кожної моделі своє значення).

Джерело живлення працюватиме довго та безвідмовно у тому разі, коли навантаження не буде перевищувати 80% його номінальної потужності. Крім того, завжди можливі якісь непередбачувані ситуації, або згодом куплять ще якийсь побутовий прилад. Тому до отриманої цифри слід додати 20-30% запасу.

4,2 + (4,2*20%) = 5,04 кВт

Це і є майже остаточне значення потужності генератора.

Пусковий струм

Якщо обладнання має електродвигун, то при його вмиканні виникає пусковий струм, що може бути в кілька разів вище номіналу. Коли не взяти до уваги цей момент, прилад не працюватиме. Цифри пускових струмів беруть з таблиці. Треба їх врахувати при обчисленні потужності джерела струму.

Назва приладуNom потужність, ВтКоефіцієнт пускового струмуПускова потужність, кВт
Мікрохвильовка60021200
Холодильник2003,5700
Пилосос18002,54500
Пральна машина200012000
Кондиціонер10003,53500

З таблиці видно, що після натискання на кнопку «Пуск» пилосос на протязі кількох секунд вимагає 4500 Вт. Таким чином, генератора на 5 кВт повинно вистачить. Але інше обладнання з високою номінальною потужністю (пральна машина, кондиціонер тощо) в цей момент не має працювати.

Next Post

Переваги використання майданчика Let'sP

Переваги використання майданчика Let’sPay Коли новачки бажають обміняти купити, обміняти чи продати біткоїн чи іншу валюту, у них можуть виникати різні запитання. В першу чергу, де знайти надійний обмінник, на якому не обманюють і не доводиться платити додаткові комісії. Якщо виникла потреба і бажання обміняти криптовалюту Let’sPay  стане чудовим помічником у даному плані.  Даний обмінник являється дійсно надійним та безпечним. На ньому можна зробити обмін, купівлю, продаж криптовалют без необхідності реєстрації та без можливих прихованих комісій. Щоб почати співробітництво, достатньо перейти за посиланням https://letspay.me/ua де […]