Розповідь про курсантське життя, або як стати офіцером

Днями в частинах Західного територіального командування внутрішніх військ МВС України курсанти-стажери зустрілись з військовослужбовцями строкової служби. Курсанти академії внутрішніх військ МВС України та Факультету внутрішніх військ навчально-наукового інституту підготовки кадрів громадської безпеки та психологічної служби Національної академії внутрішніх справ провели агітаційну роботу серед особового складу підрозділів щодо перспектив вступу у вищі навчальні заклади, які готують офіцерські кадри для внутрішніх військ МВС України.
Так в клубі Навчального центру внутрішніх військ МВС України майбутні молодші командири мали змогу поспілкуватися з курсантами вищих навчальних закладів, довідатись про специфіку навчання та структуру навчальних закладів. Після перегляду відеофільмів про повсякденне життя курсантів Харківської академії внутрішніх військ та факультету внутрішніх військ майбутні офіцери розповіли про вимоги до абітурієнтів при вступі до вишів, а також відповіли на запитання, які цікавили військовослужбовців навчального центру.
За словами курсанта 4 курсу Харківської академії внутрішніх військ старшого сержанта Володимира Глушка такий захід є необхідним та дуже корисним для тих, хто серйозно наважився пов’язати своє життя зі службою у внутрішніх військах. «В Навчальному центрі проходять службу військовослужбовці зі всієї України, після розподілу по частинам молодші командири проінформують своїх підлеглих та товаришів по службі про існуючі навчальні заклади. Багатьом ця інформація допоможе зробити свідомий вибір майбутньої військової професії в своєму житті» – додав Володимир Глушко.
У львівському полку внутрішніх військ така зустріч позитивно вплинула на багатьох військовослужбовців строкової служби. Декілька зацікавлених строковиків продовжували спілкуватись з курсантами вже після закінчення заходу. Молодих правоохоронців цікавило все: умови проживання, процес навчання, а також, як відпочивають курсанти, адже розпорядок дня солдата строкової служби суттєво відрізняється від курсантського.


«Дуже цікаво було послухати наших курсантів-стажерів,- розповідає солдат Андрій Храпцьо, – після строкової служби я хотів поступати в Національну академію Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, але вже зараз думаю поміняти свій вибір. Адже з внутрішніх військ мені буде простіше поступити в Харківську академію чи на Факультет внутрішніх військ Національної академії внутрішніх справ, які готують офіцерів для внутрішніх військ МВС України. Мій товариш вже навчається в Національній академії внутрішніх справ, тому про навчання та курсантське життя я вже дещо знаю».
Загалом даний захід отримав позитивні відгуки військовослужбовців строкової служби, а також надав можливість поміркувати над своїм військовим майбутнім. Перспектива одягти курсантські погони і в подальшому пов’язати своє життя зі службою у внутрішніх військах вже в якості офіцера зацікавила багатьох солдат. Одна з першочергових причин такої зацікавленості – соціальна захищеність офіцерського складу внутрішніх військ.

майор Олег Тіхов,
лейтенант Юрій Трепишко,
фото: Юрія Трепишко

Залишити відповідь

Next Post

Підрозділи МНС надають допомогу комунальним та аварійним службам у ліквідації наслідків негоди

Внаслідок складних погодних умов (налипання мокрого снігу та обледеніння) на лінії електропередач, спрацювання автоматики на відключення на території області було відключено від електропостачання 336 населених пунктів повністю та 14 частково у 8 районах області, а саме: –        Жовківський  – 90 повністю, 5 частково; –        Камянка-Бузький – 27 повністю; –        Мостиський […]