Розпочала свою роботу Пліснеська археологічна експедиція

У перших числах липня на території Історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ» розпочалися археологічні дослідження. Співробітники заповідника спільно з волонтерами облаштували експедиційний табір та заклали перший цьогорічний розкоп. Наразі дослідження проводяться на курганному некрополі ХІ – поч. ХІІ ст. в урочищі «Поруби», який, до речі, є пам’яткою археології національного значення. Про це інформують на сайті історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ».

“Перші фахові дослідження на могильнику ще у 1881 р. провів Т. Земєньцький, якому вдалося виявити тут два типи поховань: підкурганні кремаційні та підкурганні інгумаційні. За сукупністю ознак, зокрема за особливостями поховальної практики та супровідним інвентарем, Пліснеський курганний могильник варто пов’язувати з середовищем варязької дружини київських князів, яка брала участь в одержавленні племінних територій Прикарпаття та Волині. Язичницькі риси поховального обряду, передусім, репрезентує багатий супровідний інвентар (зброя, “оболи мертвих”, прикраси, відра тощо), а на поступове проникнення християнства вказує західна орієнтація похованих та знахідки хрестів. Нижню хронологічну межу існування некрополя в ур. Поруби визначає припинення функціонування оборонної лінії (валу та рову) слов’янського городища наприкінці Х ст., яку перекривали кургани. Верхнє датування ж цих поховань визначається першою третиною / серединою ХІІ ст. Відзначимо, що синхронні підкурганні інгумації з чітко вираженими рисами варязького поховального обряду зустрічаються у Городниці, Галичі, Новосілках під Володимиром та ін.”  – йдеться у повідомленні.

Тож чекаємо цікавих результатів!

Залишити відповідь

Next Post

Іноземець звинуватив свою колишню дружину із Золочева у шахрайстві

Правоохоронці встановлюють обставини події, вирішується питання про відкриття кримінального провадження. Про це “Золочів.нет” повідомили у поліції. “В Сихівський відділ поліції 3 липня звернувся 59-річний громадянин однієї з європейських країн. Він повідомив, що його колишня дружина, 58-річна мешканка міста Золочів, у шахрайський спосіб заволоділа значною сумою його грошових коштів. За нинішнім […]