Роковини за Михайлом Филипчуком

31 липня 2016 року відійшов у вічність Филипчук Михайло Андрійович.

Видатний український археолог, фанат своєї справи, закоханий у рідний народ та його історію. Останніх 25 років свого життя Михайло Андрійович присвятив вивченню унікальної пам’ятки історії нашого народу – мегаполісу наших предків – галицьких хорватів – Пліснеську.

Народився 1955 р. у с. Потічок Снятинського р-ну Івано-Франківської обл. Закінчив історичний факультет Чернівецького державного університету (1982). З 1999 р. – доцент кафедри археології, античності та середньовіччя (з 2010 р. – кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки), з 2000 р. – директор Інституту археології Львівського національного університету ім. І. Франка. У 1996 р. захистив кандидатську дисертацію на тему “Слов’янські поселення VІІІ–Х ст. українського Прикарпаття” (науковий керівник – доц. О. М. Приходнюк).

Останніх два роки Михайло Андрійович і команда молодих археологів, яких він формував, як науковців, тісно співпрацюючи з нашим сайтом, відкривали нашим глядачам і читачам таємниці історії нашого народу, захованої у пліснеській землі.

Завжди усміхнений, щирий, відвертий, він здавалось ніколи не змучувався, завжди був готовий доносити людям правду про наше історичне минуле. Правдою, якою може гордитися будь-який народ.

Саме завдячуючи його науковій діяльності науково було обґрунтовано, що наші предки без сторонньої допомоги витворили свою цивілізацію, свою оригінальну культуру. Що будівничими величезного Пліснеського мегаполісу (близько 450 га поверхні) були не зайшлі варяги, мадяри, чи поляки, а наші безпосередні предки – галицькі хорвати.

Михайло Андрійович Филипчук за життя скромний і працьовитий, сповнений любові до рідного народу, рідної землі, рідної Церкви зумів дати нашому народу ще одну вагому причину пишатися своїми пращурами. Його ім’я уже зараз золотими буквами вписане в історію нашого народу, в українську науку, в український пантеон слави.

Вічна йому пам’ять!

Залишити відповідь

Next Post

Вітання для Пилип'як Анни

Пилип’як Аню з 15-ти річчям вітають люблячі батьки, хресні батьки, брат з сім’єю, бабусі. Як хочеться подарувати Тобі долю І прихилить до Тебе цілий світ. Щоб в щасті Ти жила без болю. Багато довгих і яскравих літ! Благополуччя Тобі зичимо й удачі, Здорова будь й красива мов весна, І щоб […]