РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ (відео)

Коли дослідники говорять про Голодомор 1932-33 рр., мається на увазі період з квітня 1932 по листопад 1933 рр. Саме за ці 17 місяців, тобто, приблизно за 500 днів, в Україні загинули мільйони людей. Пік голодомору прийшовся на весну 1933 року. В Україні тоді від голоду вмирало 17 людей щохвилини, 1000 – щогодини, майже 25 тисяч – щодня…

Найбільш постраждали від голоду колишні Харківська і Київська області (теперішні Полтавська, Сумська, Харківська, Черкаська, Київська, Житомирська). На них припадає 52,8% загиблих. Смертність населення тут перевищувала середній рівень у 8-9 і більше разів.

У Вінницькій, Одеській, Дніпропетровській рівень смертності був вищій у 5-6 разів. У Донбасі – у 3-4 рази. Фактично, голод охопив весь Центр, Південь, Північ та Схід сучасної України. В таких же масштабах голод спостерігався у тих районах Кубані, Північного Кавказу та Поволжя, де жили українці.

Дослідники називають різні цифри загиблих під час голодомору: 5, 7, 9 та 10 мільйонів. Але, в будь-якому випадку, мова йде про МІЛЬОЙНИ безневинних жертв. А з урахуванням непрямих жертв (внаслідок повного фізичного виснаження, тифу, кишково-шлункових отруєнь, канібалізму, репресій, самогубств на ґрунті розладу психіки та соціального колапсу), за приблизними підрахунками, голодомор забрав життя 14 мільйонів людей.

Країна родючих чорноземів та прадавнього хліборобського народу знемагала від голоду, спланованого комуністичним режимом Йосипа Сталіна.

У 1932-1933 роках був гарний врожай, але українці його не мали, все до зернини було виметено з селянських обійсть і вивезено. У тих же роках за експортовані на захід мільйони тон українського зерна Кремлеві було виплачено 42 мільйони 200 тисяч американських доларів.

Насильство і терор не припинялися, а навпаки – набирали більшого розмаху. 7 серпня 1932 р. більшовицька влада видала окремий кодекс смертної кари за порушення комунального майна. Таким чином в Україну надіслано 112 тис. спеціальних більшовицьких загонів, які з насолодою виконували покладені на них обов’язки. Як голодні вовки ходили вони від хати до хати, від села до села і відбирали останні крихти, останні харчі у селян.

Люди почали їсти траву, і не стало по селах собак та котів. З жахом перешіптувались люди про нечуване ніколи до цього часу людоїдство. Зареєстровані були випадки канібальства.

Спецвідділи Кагановича щоденно збирали по селах вихудлі, закостенілі трупи і вивозили їх. На звали кидали опухлих і непритомних, у яких ще тліла іскра життя, та не в силі були ворохнутись. Українські селяни кинулися шукати порятунку по містах, хто міг тікав до міст, у Донбас і на північ за харчами, але це було гостро заборонено, Москва закрила кордони, таким чином ізолювала Україну від решти світу, брехливо всіма силами заперечувала існуючу трагедію.

Більшовики розтерзали Україну, притлумили її чисте й вільне дихання, посіяли на її широких просторах страх і недовір’я. Україна німувала, заціпивши уста. Мовчав і західній світ, бо задля зисків рішив мовчати. Про голодомор знала Німеччина, Франція, Англія і Америка через власні дипломатичні представництва.

Англійський репортер Ґарет Джонс знехтував попередженням про заборону на в’їзд іноземним журналістам до України у 1933 р. Він перший розповів світові про реальну картину геноциду проти українців: “Я пройшов через безліч сіл і дванадцять колгоспів. Скрізь я чув плач: «У нас немає хлібу. Ми помираємо! Передайте в Англію, що ми пухнемо від голоду.”
Прибувши до Берліну, Гарет Джоунс опублікував серію світлин з українських сіл, які підтверджували його слова. Ось одна із них:

Як припускають дослідники, саме через сміливі публікації проти радянської влади, Ґарет Джонс був невдовзі убитий таємними спецслужбами в Монголії. Радянська влада всіляко намагалася приховати злочини геноциду проти українців, всіляко караючи тих, хто піднімав дану тему в суспільстві. А приховувати було що.

Залишити відповідь

Next Post

В’їхав у відбійник: летальна ДТП на Львівщині (відео)

Дорожньо-транспортна пригода сталася 26 листопада, о 10.40 на автодорозі «Київ-Чоп» у селі Любинці Стрийського району. Водій «Шкоди» загинув унаслідок ДТП. Про це “Золочів.нет” повідомили у пресслужбі Національної поліції. “Як попередньо встановили правоохоронці, водій автомобіля «Шкода Октавія», 47-річний місцевий мешканець, не впорався з керуванням, виїхав на зустрічну смугу та в’їхав у […]