Робота доглядальницею: вимоги до професії

В випадку хвороби, післяопераційного стану чи втрати працездатності людині потрібен догляд. Особливо проблема актуальна для осіб похилого віку.

Така ситуація часто ставить близьких в глухий кут — людина не в змозі кинути роботу і пожертвувати власним життям, а рідному так необхідна допомога. Вийти із ситуації можна, скориставшись послугами доглядальниці. Така професія не для всіх. Вона потребує вірності своїй справі, стійкості до стресу, терпеливості, а також чуттєвості і доброти. Потрібно вміти знаходити підхід до інших.

Особливості професії

Залежно від специфіки ситуації доглядальниця може проживати поруч із людиною, якій необхідна допомога, або приходити в домовлений час Така послуга може надаватись на регулярній основі, на визначений період або на один день. Обов’язки кожної доглядальниці можуть відрізнятися, вони обговорюються окремо в конкретному випадку. Узагальнений список наступний:

  1. Забезпечення фізичного комфорту — проводити гігієнічні процедури та прогулянки на свіжому повітрі. Треба прати, прасувати та міняти постільну білизну. При необхідності — допомагати пересуватися по будинку та за його межами. Якщо людина лежача, потрібно міняти підгузки та вживати заходи для профілактики утворення пролежнів.
  2. Дотримання припису лікаря — стежити за режимом дня, харчуванням, вчасно давати медикаменти. Якщо пацієнт не може самостійно приймати їжу, допомагати йому.
  3. Створення сприятливого мікроклімату. Приміщення, в якому знаходиться хворий чи немічний, повинно бути чистим та провітреним. Важливо періодично проводити вологе прибирання.
  4. Забезпечення психологічного комфорту — необхідно надавати психологічну підтримку, читати вголос книги, переглядати разом фільми. Важливим для людей є спілкування. У випадку, коли пацієнт може ходити, потрібно відвідувати з ним культурні місця — театр, кафе, тощо.

Важлива хороша фізична форма претендента, тому що може виникнути необхідність переносити пацієнта чи міняти його положення.

Переваги та недоліки професії

Робота доглядальниці важка, проте має свої плюси. Насамперед це хороша можливість для черпання сил і натхнення від людей похилого віку. Від них можна багато чому навчитися. Це часто хороший приклад того, як потрібно не опускати руки перед випробуваннями долі.

Доглядальниця також може відчути користь своєї праці, коли хвора людина віддячує посмішкою. Багатьох радує той факт, що вони комусь потрібні. Часто така робота надає життєвого оптимізму завдяки відчуттю того, що ми здорові і можемо допомогти іншим. Серед негативних факторів такої роботи виділяють:

  1. Психологічна напруга. Доглядальниці потрібна не стільки фізична сила, скільки емоційна стійкість. Не кожен зможе спокійно дивитись кожен день на немічність чи страждання іншого.
  2. Виконання неприємних гігієнічних процедур.
  3. Виникнення труднощів при догляді за людьми з деменцією, складним характером, втратою пам’яті, порушеннями мови та ін.

Робота доглядальницею не має перспективи кар’єрного росту.

З чого почати пошук

Сьогодні роботодавці найчастіше шукають працівників через інтернет-ресурси. Плюси такого пошуку очевидні — шукач вказує бажану зарплату, а роботодавець відразу описує особливості, графік і специфіку вакансії. Знайти роботу доглядальницею на jobs.ua достатньо просто. Професійні фахівці, люди з медичною освітою, досвідом по догляду за людьми похилого віку є досить затребуваними на ринку праці.

Заробітна плата доглядальниці залежить від її навиків, списку обов’язків та стану пацієнта. Часто є необхідність в виконанні роботи домогосподарки, що додатково оплачується.

Next Post

Виправлення помилок у звітності, які стосуються грошових показників

Звіт з помилками – це відсутність інформації  про стаж та заробіток в облікових картках найманих працівників. Звертаємо увагу всіх роботодавців бути особливо уважними при поданні відомостей про своїх найманих працівників та недопущенні помилок при формуванні звітності. Слід зауважити, що чим скоріше буде виявлена та виправлена помилка в звітності, тим впевненіше […]