РНБО запровадила санкції проти Медведчука, Марченко і низки осіб та компаній

На засіданні Ради національної безпеки і оборони України під головуванням Президента України Володимира Зеленського розглянуто ряд важливих питань у сферах військової, енергетичної та державної безпеки. Про це повідомив Секретар РНБО України Олексій Данілов по завершенні засідання у п’ятницю.

За його словами, до порядку денного було внесено шість питань.

Рада національної безпеки й оборони України в санкційний список включила політика Віктора Межведчука та його дружину Оксану Марченко. 

Санкції вводяться на все майно, яке є в підпорядкуванні у Медведчука. Під санкції потрапила і частка 8% телеканалу “1+1”, якою володіє Марченко.

Данілов розповів, що санкції застосовано, бо Служба безпеки веде кримінальне провадження за ст. 258 ч. 5 щодо фінансування тероризму.

«На жаль, останнім часом фіксується різке збільшення випадків порушення режиму припинення вогню, активізація диверсійної і снайперської діяльності зі сторони збройних формувань Російської Федерації, гинуть українські військові – все це вимагало негайного реагування з боку керівництва держави», – зазначив О. Данілов.

Ухвалені рішення щодо ситуації в зоні Операції об’єднаних сил були обговорені в режимі «таємно», тому не можуть бути деталізовані і розголошені, сказав він.

Водночас О. Данілов повідомив, що «є ситуація повернення до рішення РНБО від 5 грудня 2019 року, на якому розглядалося п’ять сценаріїв, які запроваджувалися на окупованій території Донецької і Луганської областей». «Зараз усі ці п’ять сценаріїв будуть підніматися, і відповідним структурам, посадовим особам дано доручення Президентом України переглянути всі ці речі, за необхідності зробити нові редакції, нові поправки», – наголосив він.

Наступною темою обговорення, сказав Секретар РНБО, стала сфера енергетичної безпеки – а саме питання вжиття заходів до захисту майнових інтересів держави.

З метою нейтралізації загроз енергетичній безпеці, нагадав О. Данілов, рішенням РНБО, яке було уведене в дію Указом Президента України від 28 травня 2015 року № 298, Кабінетові Міністрів було доручено вжити необхідних заходів до збереження та експлуатації частини нафтопродуктопроводів загальною довжиною 1433 км, що проходять через територію України.

Зокрема Кабмін мав невідкладно визначити центральний орган виконавчої влади, відповідальний за збереження та експлуатацію частини нафтопродуктопроводів Самара – Західний напрямок і Грозний – Армавір – Трудова, та вжити заходів до забезпечення захисту економічних інтересів держави.

«Але протягом п’яти років Уряд не забезпечив належний захист майнових інтересів держави та доведення у судах різних інстанцій права держави Україна на володіння та користування частиною нафтопродуктопроводів, – сказав Секретар РНБО. – Внаслідок цього державна власність опинилася в руках двох власників з іноземною реєстрацією, але афілійованих з двома громадянами України».

За словами О. Данілова, згідно із статтею сьомою Закону України «Про трубопровідний транспорт» «магістральний трубопровідний транспорт має важливе народногосподарське та оборонне значення і є державною власністю України».

Розглянувши це питання, сказав він, РНБО ухвалила рішення про вжиття невідкладних заходів до повернення державного майна народу України. Також правоохоронним органам поставлено завдання провести з’ясування обставин, за яких державна власність опинилася в приватних руках.

Рішенням РНБО також були застосовані санкції до 19 юридичних та 8 фізичних осіб, серед яких компанії, які є власниками 5 літаків. Санкції також застосовано по відношенню до обслуговуючих ці літаки компаній.

На засіданні РНБО також було розглянуто ситуацію щодо виконавчої дисципліни – виконання рішень Ради національної безпеки і оборони України, уведених у дію указами Президента України В. Зеленського.

Також на засіданні було прийнято рішення про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів згідно з резолюцією Ради Безпеки ООН щодо Республік Малі і Ємен.

Next Post

Учні 9 - В класу Золочівського ОЗЗСО І-ІІІ ст №2 вшанували пам‘ять Героїв Небесної Сотні (відео)

Учні  9-В класу Золочівського ОЗЗСО І-ІІІ ст №2 ім. М. Шашкевича під керівництвом класного керівника Гевко Н. В. вшанували пам‘ять Героїв Небесної Сотні. Ми закликаємо вас сьогодні згадати у ваших молитвах усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам […]