Різдвяна казка у Шпиколосах

Різдвяні свята для кожного з нас є чимось особливим, неповторним та чарівним моментом, якого чекають як дорослі так і діти. Всі ми поринаємо з головою в підготовку до них. Дітки одівають святкову ялинку, бабуся готує смачну кутю, мама заходиться біля святкового столу, батько готує на покутті дідуха. Повітря наповняється енергією радості та духовності.
Особливим для кожного стає свят вечір, коли за столом збирається вся родина, від хати до хати з прославлянням новонародженого Христа  ходять колядники і кожен в очікуванні різдвяного дива.
Цьогоріч часточку дива нам продемонструвала «культурна столиця Золочівщини», село Шпиколоси. Край патріотизму. Носій української національної ідентичності.
В неділю, 8 січня, в народному домі «Просвіта» відбулося театралізоване дійство «Різдвяна вистава», яка наповнила невимовною радістю серця усіх присутніх на святі.
Організацією дійства займалися директор будинку «Просвіти» Муц Марія та художній керівник Надія Гуляк.
Учасниками вистави був цвіт нашого села – діти та молодь. Подивитись на театралізовану виставу прийшли багато односельчан та гостей. Були присутні два священики, парох с. Шпиколоси о. Микола та парох с. Ремезівці – о. Олег.
Характер самого дійства дав зрозуміти, що українське село було, є і залишається тим оплотом на якому тримається вся українська традиція та правильна сутність самого Різдва.
На сцені ми могли побачити янголят, які співом прославляють новонародженого Спасителя; пастушків, що на колінця припадають перед яслами; царів з щирими дарами Христу; Марію й Йосифа, які леліють Немовля; злого Ірода з воїнами, причетного до вбивства невинних хлоп’ят; плачучу Рахиль; мошка з своїми «дітками» і чортенят, які виконують волю Смерті доправляючи злого Ірода в пекло.
Здається найбільш захопливою і повчальною була вистава для маленьких діточок, які з шикоро розплющеними очима вдивлялися в кожен жест і вслухалися в кожне слово  головних дійових осіб.
Кульмінацією свята стала коляда «Бог предвічний», яку колядували всім залом стоячи.
Після вистави всіх присутніх привітали голова сільської ради с. Шпиколос Дацко Василь та вище згаданий о. Микола.
Не менш емоційним було спалення дідуха в центрі села і хорове виконання колядки, яка разом з димом полинула до небес.
Після цього недільного вечора кожен зрозумів і відчув справжню суть Різдва Христового, його український характер. Впевнений, що в серці кожного із нас прокинулась часточка любові до ближнього та до Спасителя нашого Ісуса Христа.
Христос Родився!
Славімо Його!

Залишити відповідь

Next Post

Нарада з виробниками с/г продукції щодо участі їх у тендерних торгах

Як нам повідомили у Золочівській РДА, 12 січня 2012 року, відбулася нарада із виробниками сільськогосподарської продукції. На нараді було обговорено питання участі  виробників с/г продукції у тендерних торгах та підписанні договорів для забезпечення плодоовочевою продукцією бюджетних установ району. У нараді взяли участь керівники ПП “Урожай” Фельп В.В., ФГ “Костів Р.П.”, […]