Річниця від проголошення Акту відновлення української держави

30 червня виповнюється 71 річниця від проголошення у Львові Акта відновлення української держави та створення українського державного правління на чолі з Ярославом Стецьком.

Акт відновлення Української Держави — проголошення в окупованому німецькими військами Львові відновлення Української держави. Здійснений Українськими Національними Зборами, що складалися з представників національного руху, за підтримки членів оунівських похідних груп та вояків батальйону «Нахтігаль».

Збори створили уряд — Українське Державне Правління — на чолі з Ярославом Стецьком, дещо пізніше було організовано верховний державний орган — Українську Національну Раду, яку очолив колишній голова уряду ЗУНР Кость Левицький.

30 червня 1941 р. в будинку «Просвіти» у Львові було проголошено Акт відновлення Української Держави. На башті Князівської гори було піднято національний прапор. Львівська радіостанція повідомила про Акт населення України і передала благословіння митрополита Андрія Шептицького з цієї нагоди.

На цій події були присутніми понад 100 чільних представників зі всієї України, а також представник УГКЦ Йосиф Сліпий.

Акт 30 червня 1941 р. засвідчив усьому світові і, зокрема, Німеччині, що український народ є законним господарем на своїй землі і буде її боронити власними грудьми перед кожним, хто намагатиметься потоптати волю України.

Звістку про відновлення Української держави понесли на Східну Україну 6 тисяч бандерівців, розділені на три похідні групи, які повсюду творили українську адміністрацію та осередки ОУН. Найбільший із них був на Дніпропетровщині (5 тисяч осіб), Кіровоградщині (1100), а також на Донбасі і в Криму.

За матеріалами: Вікіпедії.

Залишити відповідь

Next Post

Відбулися урочистості до Дня конституції (відео)

28 червня 2012 року у Золочівському  Народному домі  відбулися урочисті збори та святковий концерт з нагоди Дня конституції. На святі виступили творчі колективи району. Окрім цього,  керівники району вручили посвідчення та нагрудні знаки жінкам, яким Указом Президента присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”. Нагадаємо, що 28 червня 1996 Верховна Рада України […]