Ревматоїдний артрит: як побороти захворювання і знову радіти життю?

Сучасна медицина пішла далеко вперед, тому сьогодні вже успішно лікуються ті захворювання, які в минулому вважалися або невиліковними, або навіть смертельними. Але все ж таки залишається список хвороб, які до кінця не вивчені. Фахівці не можуть однозначно відповісти, чому вони з’являються, де шукати порушення у здоров’ї пацієнта та як повною мірою уникнути недуги. Усе це ускладнює лікування.

До таких хвороб відноситься ревматоїдний артрит, який уражає суглоби, зокрема дрібні. Якщо ви помітили у себе симптоми, що насторожують, обов’язково потрібно відвідати медичний центр, пройти діагностику та отримати медичну допомогу.

Чому виникає ревматоїдний артрит?

Ревматоїдний артрит – це системне захворювання, при якому уражається сполучна тканина, що, у свою чергу, призводить до негативного впливу на весь організм. В основному страждають дрібні суглоби – вони змінюють свій розмір і форму, а людина стикається в неприємними та болючими відчуттями. На це захворювання страждає приблизно 1% людей на всій планеті.

Є такі можливі причини появи ревматоїдного артриту:

  • деякі збудники інфекцій. Але дослідження остаточно не виявили точний список;
  • схильність. Якщо хтось із близьких родичів у вашій родині страждає на це захворювання, у вас теж значно підвищується ризик його розвитку;
  • сукупність багатьох факторів. Переохолодження, інфекційні захворювання, бактеріальні хвороби, інтоксикація – це може призвести до подібних порушень. Більше того, фахівці вважають, що навіть стреси можуть спричинити розвиток ревматоїдного артриту. Варто бути уважним і тим, хто має хвороби щитоподібної залози.

Необхідно регулярно відвідувати клініки, обстежитись, щоб виявити хворобу на ранній стадії та почати лікування ревматоїдного артриту якомога раніше.

Як лікувати ревматоїдний артрит?

До якого фахівця звертатися у разі виникнення ревматоїдного артриту? Насамперед це імунолог та ревматолог. Є різні форми хвороби і багато з них добре піддаються лікуванню. Пацієнту можуть бути призначені:

  • протизапальні препарати;
  • базисні препарати, у яких кілька активних компонентів;
  • гормональні ліки.

Коли пацієнта буде виведено в ремісію, йому можуть бути показані лікувальна гімнастика та фізіотерапевтичні процедури. Також обов’язково буде призначено профілактичні заходи від остеопорозу. Якщо ж хвороба настільки серйозна, пацієнту може бути призначено хірургічне втручання, яке допоможе зробити суглоби рухливішими і поверне їм нормальну форму.

Профілактичні заходи, які допоможуть повернутися до нормального способу життя

Якщо лікування було призначене вчасно, а форма ревматоїдного артриту була не найважча, лікування значно полегшить стан людини та зможе загальмувати розвиток патологічних процесів. Але також слід застосовувати профілактичні заходи:

  • слід відмовитись від шкідливих звичок;
  • потрібно вести здоровий спосіб життя та дотримуватися спеціальної дієти;
  • займатися спортом чи хоча б вести активний спосіб життя без серйозних навантажень;
  • слід стежити за своїм здоров’ям, регулярно проходити обстеження, правильно лікувати навіть банальні застуди.

Все це дозволить людині прожити своє життя у комфортних умовах.

Next Post

Робота: потрібен продавець

На роботу запрошуємо продавця тел. 0679772652. Поділіться цим у соцмережах:
робота