Рецензія про книгу “Медицина доказова і не дуже”

Кожного разу, коли ви чуєте про застосування гомеопатичних препаратів, загрозу зволоження Манту або лікування застуди антибіотиками, в Україні сумує один доказовий лікар. І справа не в тому, що ці практики заважають їх ефективній роботі. Вони ‒ зайві та іноді небезпечні.

Звичайно, не кожна людина має медичну освіту, щоб відрізняти дієві методи діагностики та лікування від того, що зараз кличуть “мракобіссям”. Для цього й існує “Медицина доказова і не дуже” ‒ ця книга у доступній формі, просто та з краплею гумору розповідає навіть далеким від науки людям про найбільш небезпечні міфи про медицину. Також це видання знайомить читачів з азами доказової медицини ‒ тієї, що визнана світовою медичною спільнотою та базується на науково доказаних практиках.

Про Андрія Сем’янкова

Андрій також відомий як медичний блогер під псевдонімом MED Goblin. Його Телеграм-канал зібрав більш ніж 12000 підписників, а сторінка “Гобліна” на Фейсбуці завжди знаходить місце для медичної просвіти населення, актуальних жартів та викривання відверто глумливих теорій та методів лікування.

Але сам Андрій Сем’янків ‒ не просто блогер, що ділиться зібраними десь знаннями. У першу чергу він ‒ кандидат медичних наук з більш ніж 14 роками практичного досвіду в анестезіології та інтенсивній терапії.

Про “Медицину доказову і не дуже”

У розділі “Рецензії” для цієї книги на національній книжковій платформі “Yakaboo” частіше за інших зустрічаються фрази на кшталт “цю книгу потрібно прочитати кожному”. І дійсно, купити цю книгу потрібно хоча б для того, щоб довести батькам користь вакцинації дітей від дійсно небезпечних хвороб, які все ще існують.

На жаль, далеко не всі люди без медичної освіти (а іноді навіть і з нею) розуміють важливість слідування саме визнаним наукою методам діагностики та лікування. Звідси й походять такі шарлатанські та небезпечні практики, як щоденне прийняття соди перед сніданком та лікування хронічних хвороб каменями.

Це варте того, щоб як можна більше людей прочитали цю книгу. У першу чергу, вона дає базові знання про те, як працює доказова медицина та на які наукові основи вона спирається. Це не окремий розділ медицини ‒ це і є вона: без фільтра, без посилання на авторитет.

Купити цю надзвичайно корисну для кожного книгу за низькою ціною можна на національній книжковій платформі “Yakaboo”. У Києві книгарню можна знайти за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 22, 1 поверх (Головпоштамт). Також ви можете замовити доставлення книги у будь-яку точку України. Щоб дізнатися більше про актуальні ціни та наявність видань, зателефонуйте за номером 0(800)-600-505.

Next Post

На території Золочівського району заборонили продаж алкоголю (відео)

На території Золочівського району заборонили продаж алкоголю з 00:00 год 1 березня 2022 року. Про це повідомив голова Золочівської РДА Василь Маркевич. “До уваги суб’єктів господарювання в торговельних об’єктах нашого району❗️Доводжу до відома, що на території Золочівського району з 00:00год.1 березня 2022 року входить в силу заборона продажу алкогольних, слабоалкогольних […]