Рекомендують у храмах Золочівщини встановити сигналізацію

За даними Золочівської районної комісії із обстеження культових споруд, яка вже оглянула 77 храмів з 90, лише у двох храмах Золочева встановлена сигналізація із виходом на пульт спостереження ВДСО з реагуванням та виїздом на місце наряду міліції.
Усі храми, які обстежуються, мають столітню або й ще давнішу історію заснування і приблизно у 80 % з них знаходяться цінні артифакти – ікони, стародруки тощо. Про це сьогодні, 27 липня, повідомив кореспондент ІА ZIK з посиланням на головного спеціаліста з охорони культурної спадщини Золочівського району Романа Кушніра.

За словами Романа Кушніра, на сьогоднішній день у Золочівському районі нараховується 29 старих дерев’яних храмів, з них 12 мають статус пам’ятки національного значення. Для збереження церковного майна комісія, яка продовжує свою роботу, рекомендувала громадам у віддалених селах, у яких вже обстежили храми, встановити хоча би звукову сигналізацію «Ревун», а також обладнати храм решітками, замками, камерами спостереження та іншими засобами захисту.

Парафіяльним громадам міських церков Золочева та не надто віддалених сіл, за словами Романа Кушніра, комісія рекомендує не економити на безпеці храмів та встановити сигналізацію з виходом на пульт центрального спостереження ВДСО.

Джерело:  zik.ua

Читайте також:

Чудотворна ікона Спаса у м. Глиняни (відео)

У селі Вороняки відзначатимуть ювілей церкви

Дерев’яна церква святого великомученика Юрія у селі Скварява (віртуальний тур)

Залишити відповідь

Next Post

Організатори «Підкаменя» розширюють програму

Організатори «Підкаменя-2012» продовжують уточнювати програму вечірніх концертів фестивалю. До попередньо анонсованої програми фесту додадуться ще виступи наступних гуртів: «Тінь Сонця» (середа, 8 серпня), «Холодне Сонце» (четвер, 9 серпня), «Чумацький шлях» (п’ятниця, 10 серпня), «Друге Сонце» (субота, 11 серпня),«Liberty»та «Оратанія» (неділя, 12 серпня). То ж остаточна програма основних концертів «Підкаменя-2012» тепер […]