Рекомендації при підвищеній задимленості атмосферного повітря у результаті пожеж

tumanЗ метою попередження отруєння людей продуктами горіння, загострення серцево-судинних, легеневих та інших хронічних захворювань, попередження загострення хронічних захворювань слід приділяти особливу увагу профілактичним заходам, які обмежують надходження в організм шкідливих хімічних речовин. У період загострення ситуації під час задимленості атмосферного повітря у результаті пожеж, Золочівське міжрайонне управління Головного управління Держсанепідслужби у Львівській області
Рекомендує:
1. Намагатися уникати тривалого перебування на повітрі рано вранці (у повітрі знаходиться максимальна кількість смогу) та у найспекотніший час доби. Дітям і вагітним жінкам слід відмовитися від тривалих прогулянок.
2. Обмежити відкривання вікон, особливо вночі і рано вранці. При відкритті завішувати місця надходження атмосферного повітря (вікна, кватирки тощо) зволоженою тканиною і періодично її міняти.
3. По можливості використовувати в побуті та на робочих місцях системи кондиціювання та очищення повітря.
4. Проводити вологе прибирання в житлових приміщеннях і на робочих місцях; корисно також поставити в житлових та робочих приміщеннях ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря.
5. Обмежити фізичне навантаження.
6. Уникати вживання алкогольних напоїв та пива, виключити паління, оскільки це провокує розвиток гострих і хронічних захворювань серцево-судинної і дихальної систем.
7. При посиленні запаху диму рекомендується надягати захисні маски, які слід зволожувати, а віконні та дверні прорізи ізолювати вологою тканиною. Особливо це стосується літніх людей, дітей і тих, хто страждає хронічними недугами: серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом, хронічними захворюваннями легень, алергічнми захворюваннями.
8. Збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих. Для відшкодування втрати солей та мікроелементів рекомендується пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочна сироватка), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі. Виключити газовані напої.
9. Виключити з харчування жирну їжу, вживати легкозасвоювану, багату вітамінами і мінеральними речовинами їжу, віддавати перевагу овочам і фруктам.
10. Кілька разів на день приймати душ. Промивати ніс і горло.
11. Для осіб, які страждають серцево-судинними захворюваннями, пропонується вимірювати артеріальний тиск не менш ніж 2 разів на день, при стійкій артеріальній гіпертензії – звернутися до лікаря. При наявності хронічного захворювання строго виконувати призначення, рекомендовані лікарем.
12. У разі виникнення симптомів гострого захворювання або нездужання (поява ознак задишки, кашлю, безсоння) необхідно звернутися до лікаря.

Головний спеціаліст Кучер Л.В.

Залишити відповідь

Next Post

В Україні встановили перший пам’ятник Кузьмі Скрябіну

У Луцьку на території «Сіті-Парку» відкрили перший в Україні бронзовий монумент відомому співаку Кузьмі «Скрябіну», який загинув у ДТП 2 лютого 2015 року. Про це повідомляє власкор «Вголосу». Ініціатива встановлення пам’ятника належить луцькому бізнесмену Андрію Покровському, який був знайомий з Андрієм Кузьменком упродовж багатьох років. На відкриття пам’ятника прибули й […]