Реформа: яким може бути Золочівський район? (відео)

Голова Золочівської районної ради Олег Банах, під час сесії, зачитав відповідь районній раді від Міністерства розвитку громад та територій України та Львівської ОДА, щодо того, яким може бути Золочівський район?

Згідно даної відповіді, Золочівський район може об’єднати у собі території сучасного Бродівського, Буського, Золочівського (крім території проєктної Глинянської ОТГ) та Перемишлянського районів…

Нагадаємо, що реформа децентралізації в Україні — комплекс змін до існуючого станом на початок 2014-го року законодавства, основною метою якого є передача значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування. Окрім законодавчих змін з делегування повноважень, реформа також передбачає зменшення впливу районів та їх реорганізацію. Замість кількох десятків районів в кожній області повинно було створено 4-6 повітів, що мали формуватися за критерієм кількості населення і компактності, тобто в кожному повіті може проживати від 150 до 400 тисяч осіб. Загалом заплановано поділ всієї території України поділятиметься на 120—130 повітів. Нижче повіту буде адміністративна одиниця — громада — об’єднання низки сіл, селищ або міст. Концепція полягає в об’єднанні сіл у крупні громади, щоб передати таким утворенням широку фінансову та управлінську автономію. У кожному селі громади з населенням понад 50 людей обиратимуть старост — представників влади у селі. Крім цього, в перспективі заплановано запровадження інституту префектів, які будуть здійснювати нагляд за додержанням Конституції та законів України органами місцевого самоврядування на довіреній їм території.

Next Post

Про питання Куровицької громади та децентралізацію говорили на сесії Золочівської райради (відео)

7 лютого 2020 року відбулася ХLІХ (позачергова) сесія Золочівської районної ради. Про питання децентралізації та Куровицької громади під час сесії говорили: голова Куровицької сільської ради Володимир Чорнопис, депутати райради Володимир Зубар, Станіслав Федина, Мирослава Петрів, голова Золочівської РДА Василь Маркевич. Більше дивіться у відео. Поділіться цим у соцмережах:
Куровичі