Реформа: безоплатні та платні послуги у лікарні (відео)

Після реформування медичної галузі з 01.04.2020 року медична субвенція скасована і основним джерелом фінансування закладів охорони здоров’я виступає НСЗУ (Національна Служба Здоров’я України). Для успішної роботи медичних закладів можливі додаткові джерела фінансування, а саме: з місцевого бюджету, спонсорської допомоги, надання платних послуг.

19.12.2020 року НСЗУ дала роз’яснення щодо безоплатних і платних послуг у лікарні.

Договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій із НСЗУ уклали майже 2500 комунальних закладів.

Вони надають:
первинну медичну допомогу – 1100 закладів;
спеціалізовану – 1614;
екстрену – 25;
медичну допомогу пацієнтам з COVID та підозрою на нього – 1302.

Будь-який з них має надавати пацієнтові безоплатну медичну допомогу в межах Програми медичних гарантій та специфікацій, визначених у договорі з НСЗУ. Ознайомитися з тим, за яким пакетом медичних послуг укладено договір з НСЗУ та обсяг безоплатних послуг, можна на сайті НСЗУ https://bit.ly/2IZCxj0 та https://bit.ly/37u9H3A.

КНП «Золочівська ЦРЛ» має підписані з НСЗУ наступні пакети медичних послуг:
– «АМБУЛАТОРНА ВТОРИННА (СПЕЦІАЛІЗОВАНА) ТА ТРЕТИННА (ВИСОКОСПЕЦІАЛІЗОВАНА) МЕДИЧНА ДОПОМОГА ДОРОСЛИМ ТА ДІТЯМ, ВКЛЮЧАЮЧИ МЕДИЧНУ РЕАБІЛІТАЦІЮ ТА СТОМАТОЛОГІЧНУ ДОПОМОГУ»;
– «ДІАГНОСТИКА, ЛІКУВАННЯ ТА СУПРОВІД ОСІБ ІЗ ВІРУСОМ ІМУНОДЕФІЦИТУ ЛЮДИНИ»;
– «ХІРУРГІЧНІ ОПЕРАЦІЇ ДОРОСЛИМ ТА ДІТЯМ У СТАЦІОНАРНИХ УМОВАХ»;
– «ЛІКУВАННЯ ОСІБ ІЗ ПСИХІЧНИМИ ТА ПОВЕДІНКОВИМИ РОЗЛАДАМИ ВНАСЛІДОК ВЖИВАННЯ ОПІОЇДІВ ІЗ ВИКОРИСТАННЯМ ПРЕПАРАТІВ ЗАМІСНОЇ ПІДТРИМУВАЛЬНОЇ ТЕРАПІЇ»;
– «ЛІКУВАННЯ ПАЦІЄНТІВ МЕТОДОМ ЕКСТРАКОРПОРАЛЬНОГО ГЕМОДІАЛІЗУ В АМБУЛАТОРНИХ УМОВАХ»;
– «МЕДИЧНА ДОПОМОГА ПРИ ПОЛОГАХ»;
– «СТАЦІОНАРНА ДОПОМОГА ДОРОСЛИМ ТА ДІТЯМ БЕЗ ПРОВЕДЕННЯ ХІРУРГІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ»

Але є низка послуг, які не входять у Програму медичних гарантій. Їх державні медичні заклади можуть надавати платно. Платно – це означає згідно з переліком і тарифами, визначеними власником лікарні або уповноваженим органом. Перелік платних послуг та тарифи на них має бути представлено у закладі, щоб громадяни мали змогу з ним ознайомитися. Оплата здійснюється виключно у вигляді офіційних платежів.

Це такі послуги, як:
– Послуги, по які пацієнт звернувся без направлення, (крім звернення до лікаря первинної медичної допомоги, з яким укладено декларацію, а також гінеколога, стоматолога, психіатра, нарколога, фтизіатра, педіатра). Також без направлення можна звернутись до лікаря, у якого пацієнт із хронічними захворюваннями перебуває під медичним наглядом.
– Зубне протезування.
– Медичні огляди для отримання виїзної візи. Періодичні профілактичні медичні огляди та профілактичні медогляди при прийнятті на роботу та для отримання посвідчення водія транспортних засобів. Крім випадків, коли медичні огляди проводяться за направленнями органів державної служби зайнятості. Медогляди для отримання дозволу на право отримання та носіння зброї.
– Оздоровчий масаж, гімнастика, бальнеологічні процедури з метою профілактики захворювань та зміцнення здоров’я дорослого населення.
– Лікування безпліддя, включаючи хірургічні методи, штучне запліднення та імплантацію ембріона.
– Перебування у стаціонарі батьків у зв’язку з доглядом за дітьми віком понад 6 років, якщо це не зумовлено станом хворої дитини.
Весь перелік цих платних послуг, визначений у постанові Кабінету міністрів №1138 https://bit.ly/37P9MOB.
Всі послуги, які входять до Програми медичних гарантій, надаються безоплатно. Правила єдині для всіх. Для цього потрібне електронне направлення або від лікаря первинної ланки, з яким пацієнт уклав декларацію. Це – педіатр, терапевт чи сімейний лікар. Або направлення від лікуючого лікаря.

Консультації вузьких спеціалістів, аналізи, обстеження, госпіталізації до медичного закладу та інші види медичної допомоги надаються та проводяться безоплатно за ЕЛЕКТРОННИМ НАПРАВЛЕННЯМ, якщо заклад має відповідний договір з НСЗУ. Місце проживання чи реєстрації не має значення. Як і те, в якому місті працює лікар, який виписав направлення.
Невідкладна або екстрена медична допомога надається безоплатно та без направлення.

Адміністрація КНП «Золочівська ЦРЛ» звернулась до Золочівської міської ради Золочівського району Львівської області щодо затвердження тарифів на платні послуги, які передбачені постановою Кабінету Міністрів № 1138.

Next Post

На Золочівщині виникла пожежа в житловому будинку

21 грудня 2020 року о 18:11 год до рятувальників поступило повідомлення, що у селі Золочівка, Золочівського району виникла пожежа в цегляному житловому будинку, розміром 10×12 м. На виклик прибули рятувальники із ДПРЧ-13 м. Золочів, котрі ліквідовували пожежу. Як “Золочів.нет” повідомив провідний інспектор Золочівського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області […]
Золочівка