Як “реанімовують” найстарішу липу України, що росте на Золочівщині (відео)

Липа Богдана Хмельницького — найстаріша липа України, ботанічна пам’ятка природи місцевого значення росте у Золочівському районі Львівської області, при трасі Сасів — Колтів. Площа природоохоронної території 0,05 га. Обхват стовбура 7,30 м, висота 15 м. За різними даними вік дерева близько 800 років. У 2010 році Мінприроди України присвоїло липі звання Національного дерева України. Названа липа на честь Богдана Хмельницького, бо за легендою він відпочивав під нею восени 1648 року. На липі повішено дві ікони.

“Є багато людей, які дуже багато руйнують, руйнують міста, руйнують цілі держави, руйнують психіку людей, і є люди, які “реанімовують” і зберігають. Здається ну дерево, дерево. В нас дуже багато дерев нищаться. Ат просто, тому, що воно десь там заважає, якийсь кіоск поставити, або заважає, якусь інфраструктуру міську створити і все, і тих дерев позбуваються. Мені здається, це так як людину знищити, вбити, для того посунути і щоб використати це місце. В цивілізованих державах, от такі старі дерева, їх плекають так, як маленьких дітей…”, – розповідає депутат обласної ради Мирослава Бабінська.

У співпраці із НПП “Північне Поділля” приїхав рятувати від загибелі найстарішу липу інспектор нагляду польської компанії “SĘK” Roman Górski.

Детальніше дивіться у відео.

Next Post

Наживо: вшанування 75-річчя депортації українців з етнічних територій (відео)

У Золочеві вшановують 75-річчя з початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини. За різними даними істориків у 1944-1951 роках було примусово переселено позбавлена домівок близько 700 тисяч переселенців. Біля пам’ятника «Родинне дерево» проходить молебень. Поділіться цим у соцмережах: