Реалізація права громадян на звернення

Важливою складовою у діяльності податкової служби є робота із зверненнями громадян згідно Закону України від 2 жовтня 1996 року «Про звернення громадян», адже у такий спосіб забезпечується зворотній зв’язок із громадськістю. Іноді звичайному громадянину нелегко самостійно розібратись в податковому законодавстві, тому фахівці Золочівської МДПІ завжди приходять на допомогу.

В свою чергу громадяни активно користуються своїм правом на звернення, а Золочівська міжрайонна податкова інспекція створює всі можливості для реалізації громадянами їх конституційного права.

Питання, з якими звертаються громадяни до податкової служби, вирішуються у терміни, передбачені законодавством. Такий підхід дає змогу своєчасно виявляти найгостріші, суспільно значущі проблеми та попереджувати виникнення конфліктів.

Так, до Золочівської МДПІ на протязі січня – вересня 2012 року  на розгляд надійшло 11 письмових  звернень громадян, з них 7 звернень – по Золочівському району, 4 звернення – по Перемишлянському району. 10 звернень розглянуті відповідно до чинного законодавства та надання відповідей  громадянам виконано в термін, 1 звернення перебуває у стадії розгляду. Усі звернення, які надходили до інспекції, розглядались неупереджено та своєчасно, адже об’єктивний, всебічний та кваліфікований розгляд громадян збільшує довіру громадськості до органів державної податкової служби та сприяє підвищенню її іміджу. За даний період скарг, пропозицій  та повторних звернень не надходило.

Крім цього, уже не перший рік в Золочівській МДПІ працює громадська приймальня,  приносячи користь не лише громадянам, а і самим податківцям. Тут, згідно із затвердженим графіком, у встановлені дні та години, проводяться особисті прийоми громадян посадовими особами інспекції з питань, що входять до компетенції органів державної податкової служби. Також керівництвом Золочівської МДПІ проводяться виїзні особисті прийоми громадян

Під час особистого прийому громадяни мають можливість поспілкуватися з посадовими особами податкової інспекції та вирішити свої проблемні питання. Для громадян – це спосіб швидкого вирішення проблем, можливість надати пропозиції щодо роботи податківців безпосередньо керівникові. Для податківців – захід, який допомагає запобігти виникненню конфліктних ситуацій з платниками податків, спосіб вивчення думки громадськості про податкову систему та ефективність роботи податкової служби.

Упродовж січня – вересня 2012 року посадовими особами Золочівської МДПІ здійснено 7 особистих та 12 виїзних прийомів громадян, під час проведення яких розглянуто та надано вичерпні відповіді і роз’яснення на 19 звернень громадян. Найактуальнішими, під час проведення особистих прийомів, були питання оподаткування податком на доходи фізичних осіб, податком на прибуток. Також громадян цікавили основні зміни у податковому законодавстві, зокрема у застосуванні спрощеної системи оподаткування у зв’язку із збільшенням кількості груп платників єдиного податку, а також питання  збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності.

 Завідувач сектору забезпечення доступу до публічної інформації та розгляду звернень громадян

Залишити відповідь

Next Post

Відбір учасників проекту "Людина року Золочівщини - 2012"

Нещодавно стартував проект “Людина року Золочівщини-2012”. Програма проекту складається з наступних  етапів: відбір учасників; опитування і збір голосів, відданих за певних номінантів; підбиття підсумків та урочиста церемонія нагородження.   Цього року у проекті є наступні номінації: Герой року; Спортсмен року; Роботодавець року; Студент року; Музичний талант року; Директор школи року; […]