Реалізація і захист прав та свобод громадян в Україні

Юридичний механізм захисту прав людини – це можливості здійснення громадянами певних вчинків щодо захисту власних прав і свобод. Конституція України передбачає можливості здійснення громадянами дій, спрямованих на захист їх прав і свобод, як:
–    захищати своє життя і здоров’я, життя і здоров’я інших людей від протиправних посягань;
–    об’єднуватися в політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод;
–    проводити збори, мітинги, походи і демонстрації;
–   направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення до органів державної влади;
–    захищати в суді свої права і свободи;
–    звертатися за захистом своїх прав до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;
–    звертатися за захистом своїх прав і свобод до відповідних міжнародних установ або органів.
Конституція України досить чітко визначає систему органів та посадових осіб різних рівнів, які повинні захищати права і свободи людини і громадянина.
Основною ефективною формою захисту прав і свобод є судовий захист.
Широкими повноваженнями щодо захисту прав і свобод людини наділена прокуратура України при виконанні функцій нагляду за додержанням і застосуванням законів.
Забезпечення прав і свобод громадян неможливе без такого інституту, як адвокатура. Адвокат зобов’язаний здійснювати представництво, сприяти захисту прав та законних інтересів громадян і юридичних осіб за їх дорученням в усіх органах, установах, організаціях.
Пріоритетним завданням нашої держави є забезпечення реалізації та захист прав і свобод учасників АТО.
Варто зазначити, що учасників АТО на сьогодні прирівняно до учасників бойових дій. Згідно п. 19 ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» встановлено перелік осіб, які належать до учасників бойових дій.
Так, перелік пільг передбачених особам, які належать до учасників бойових дій визначено в статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Права, пільги, соціальні гарантії військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей встановлені Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Тимчасова окупація Криму та Севастополя, бойові дії в окремих районах Луганської та Донецької областей спричинили небувалу для нашої країни вимушену внутрішню міграцію. Сотні тисячі людей змінили місце проживання та праці. У національному законодавстві з’явилося поняття внутрішніх переміщених осіб, почала формуватися відповідна правова база щодо їхніх прав, обов’язків та пільг.
Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» встановлюються гарантії дотримання прав, свобод та законних інтересів внутрішньо переміщених осіб.
Законодавством України внутрішньо переміщеним особам надано можливість отримання різних видів соціальних допомог, пенсій та інших соціальних виплат за місцем фактичного проживання.
Захист прав людини має бути пріоритетом діяльності правової, демократичної, суверенної держави.

Золочівський відділ обслуговування
громадян (сервісний центр) головного
управління Пенсійного фонду України
у Львівській області

Next Post

Вчиться ходити на протезах собака, яку у Золочеві знайшли з відрубаними лапами (відео)

Як вже повідомляли раніше, у Золочеві знайшли собаку, якій відрубали лапи та кинули помирати.  Тоді собаку з одразу чотирма відрубаними лапами до зоозахисників приніс перехожий. Сьогодні собака вчиться ходити на протезах. У Львові 8-річну дворнягу Маю, яка півроку тому втратила усі лапи, протезували. 100 тисяч гривень на протези собаці волонтери […]