Райрада прийняла звернення щодо неприпустимості прийняття антиукраїнського законопроєкту про мову (відео)

Депутатами Золочівської районної ради під час позачергової сесії 17 липня 2020 року було прийнято звернення щодо неприпустимості прийняття антиукраїнського законопроєкту № 2362 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо навчання державною мовою в закладах освіти».

ЗВЕРНЕННЯ
до Президента України, Верховної Ради Укоаїни
щодо неприпустимості прийняття антиукраїнського
законопроекту № 2362 «Про внесення змін до деяких
законодавчих актів щодо навчання державною мовою
в закладах освіти»

Ми, депутати Золочівської районної ради, обурені тим, що в Україні відбувається чергова антиукраїнська провокація та спроба наступу на українську мову.
Саме українська мова є одним із визначальних чинників, що перетворюють українців на єдину націю і творять міцне підґрунтя державної незалежності і соборності України. Мова – не просто культурне надбання та засіб комунікації, це наріжний камінь національної безпеки, соціального розвитку та міжнародної суб’єктивності нашої держави.
Фракції «Слуга народу» і «Опозиційна платформа – За життя» за сприяння Голови Верховної Ради Д. Разумкова сьогодні 17 липня 2020 року прагнуть протягнути в парламенті українофобський законопроект № 2362, внесений народним депутатом Максимом Бужанський, мета якого – продовження русифікації української освіти.
Вони хочуть внести зміни до чинних законів про мову і про освіту, що передбачають:
– скасування з 1 вересня 2020 року переходу учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання;
– дозвіл викладати декілька навчальних предметів російською мовою в українських школах.
Українофоби в парламенті намагаються зробити це, не зважаючи на те, що Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, за результатами розгляду в першому читанні, рекомендував відхилити законопроект № 2362, а Міністерство освіти і науки України не підтримало цього законопроекту.
Це лише підтверджує той факт, що антиукраїнські сили, які досі представлені в українському парламенті, на сьомому році московсько-української війни продовжують свою підривну діяльність на користь кривавого Кремля і зупинятися не збираються.
Тому ми, депутати Золочівської районної ради, закликаємо:
– Президента України Володимира Зеленського проявити державну відповідальність і політичну волю й не допустити прийняття цього ганебного законопроекту;
– Голову Верховної Ради України Д. Разумкова зняти русифікаторський законопроект № 2362 із розгляду та припинити дискусії, які підважують державний статус української мови, раз і назавжди;
– кожну депутатську фракцію та групу у Верховній Раді України, усіх народних обранців у парламенті у разі винесення законопроекту № 2362 на пленарне засідання виступити на захист української мови і української освіти і проголосувати проти.
Кожен, хто віддасть свій голос за цей проект, стане прямим колаборантом і учасником московської гібридної війни проти України, а значить – зрадником України та її європейського вибору.
Століттями різні окупанти та антиукраїнські сили, які їм прислуговували, прагнули знищити нашу культуру, освіту, віру, мову, а сьогодні вони намагаються знищити нашу державу і перекреслити наш шлях до європейського майбутнього.
Закликаємо кожного відповідального українця, кожного народного депутата та просто всіх небайдужих стати на захист української мови та нашого з вами майбутнього. Маємо об’єднати зусилля і не залишити антиукраїнським силам жодного шансу! Сьогодні, як ніколи, настав час сказати рішуче: «Ні – русифікації України!».

Руки геть від святая святих – мови рідного народу!

Next Post

Ремонт приміщень: недорого

Ремонт приміщень – недорого: штукатурка, малярка, плитка. Ціни можете дізнатися по телефону: 0970092694. Поділіться цим у соцмережах: