Рада дозволила йти на місцеві вибори без довідки про несудимість

вибори

Верховна Рада скасувала надання довідки про судимість для реєстрації кандидатів на місцеві вибори. Про це повідомляє Еспресо.TV.

15 вересня Верховна Рада України скасувала довідки про несудимість для кандидатів на місцевих виборах, схваливши законопроєкт №3995.

Документ підтримали 325 нардепів.

Ініціаторами законопроєкту є: нардепи фракції “Голос” Володимир Цабаль та Роман Лозинський.

У пояснювальній записці вказано, що, згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України № 1256 від 29.11.2016, таку довідку надають протягом 30 календарних днів з дня надходження запиту.

“Зазначений строк може суттєво перешкодити кандидатам у депутати на місцевих виборах бути зареєстрованими для участі в місцевих виборах, що, у свою чергу, є обмеженням реалізації пасивного виборчого права”, – йдеться у ній.

При цьому довідка про наявність чи відсутність судимості вимагається не від усіх кандидатів на місцевих виборах. Відповідно до чинного законодавства, вказану довідку не потрібно надавати:

– кандидатам у депутати сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч осіб);

– кандидатам на посаду сільського, селищного, міського голови.

У зв’язку з цим даний закон вилучає норму Виборчого кодексу України, що вимагає надання довідки про наявність чи відсутність судимості для деяких кандидатів на місцевих виборах. Кандидат має зазначити свою несудимість в автобіографії, без надання довідки.

Next Post

Коронавірус підтвердили за минулу добу у 186 мешканців Львівщини

За попередню добу було госпіталізовано з підозрою на коронавірус 94 особи. Скеровано на самоізоляцію 465 осіб. Про це “Золочів.нет” повідомили у Львівській ОДА. Знаходиться в стаціонарах 1219 хворих. 145 – у Львівській обласній інфекційній лікарні, 144 – в Центрі легеневого здоров’я, 64 – у 8 МКЛ, 50 – у 1 […]
коронавірус