РАДА ДАЛА ЗГОДУ НА ЗВІЛЬНЕННЯ ШОКІНА

shokinВерховна Рада дала згоду на звільнення Віктора Шокіна з посади генерального прокурора.

“За” проголосували 289 нардепів, пише Українська правда.

Таким чином депутати задовольнили його заяву про звільнення.

 

Представник президента у Верховній Раді Степан Кубів, доповідаючи з трибуни парламенту, повідомив, що сам Шокін надіслав до парламенту лист, яким попросив розглядати це питання без його участі.

Народний депутат від “Народного фронту”Леонід Ємець зазначив, що це вже третій прокурор, якого Рада відправляє у відставку через несумлінне виконання службових обов’язків. Він закликав до проведення відкритого прозорого конкурсу на цю посаду.

Нардеп від БПП Мустафа Найєм, виступаючи з парламентської трибуни, водночас нагадав, що об’єднання “Єврооптимісти” рекомендує на цю посаду Сергія Горбатюка.

Депутат від “Батьківщини” Ігор Луценко, в свою чергу, нагадав, що, згідно з Конституцією, генпрокурора призначає президент:

“Давайте розуміти той факт, що прізвище генерального прокурора на сьогодні – Порошенко. Треба зробити все, щоб це прізвище помінялося врешті-решт. Щоб були системні зміни в прокуратурі”, – сказав Луценко.

“Якщо ми хочемо відкритий конкурс, давайте міняти Конституцію”, – закликав він.

Як відомо, 16 лютого президент Петро Порошенко у своєму зверненні до співвітчизників повідомив, що попросив генпрокурора Шокіна подати у відставку.

Шокін написав таку заяву і пішов у відпустку, з якої повернувся 16 березня.

Відтоді відбулося кілька акцій за відставку генпрокурора та проведення відкритого конкурсу на цю посаду.

Заступник генпрокурора- прокурор Одеської області Давид Сакварелідзе заявляв, що у ГПУ продовжуються звільнення слідчих, які вели справу “діамантових” прокурорів, звинувачених у корупції. Також Сакварелідзе заявив про ділові зв’язки генпрокурора і “діамантових”.

29 березня стало відомо, що генпрокурор Шокін в день голосування за його відставку звільнив свого заступника, реформатора Давида Сакварелідзе.

Як відомо, за призначення Шокіна 10 лютого 2015 року голосували 318 депутатів.

Джерело:Українська правда.

Залишити відповідь

Next Post

Відкривається магазин "Stok"

31 березня відкривається магазин “Stok” брендового одягу європейських фірм на вагу. Щочетверга повне оновлення товару. Адреса магазину: м.Золочів, вул. Міцкевича, 6 (біля весільного салону “Княжна”). Поділіться цим у соцмережах:
Золочів.нет