Писанка це не тільки сувенір …

Великдень – найвеличніше свято року. З ним пов’язано багато народних звичаїв. Не уявляємо Пасхи без писанки. За народним віруванням, крашанки готують у суботу – тому, що яйця, пофарбовані в п’ятницю, швидко псуються, а зроблені у суботу – зберігатимуться протягом усіх свят.

Писанки дарують друзям, родичам, знайомим з побажанням добробуту, удачі, радості. Це не просто сувенір чи народна мініатюра. Адже писанка несе в собі високий заряд енергетики. Її пишуть лише в доброму настрої та зі щирими побажаннями, щоб подарувати іншим на щастя, на здоров’я, на багатство, вкладаючи в це душу.

Яйця на Великдень фарбують натуральними чи штучними барвниками. Найбільш зручний та поширений натуральний барвник – лушпиння цибулі. За його допомогою можна пофарбувати яйця в різні кольори.

Для того, щоб пофарбувати яйця цим способом, треба відварити лушпиння, настояти його. Занурити у нього яйця, довести до кипіння та варити протягом 10 хв. Якщо ви хочете отримати насиченіший колір – дайте яйцям охолонути у відварі. Тільки майте на увазі – відвар може просочитися під шкаралупу та забарвити яйце ще й зсередини.

Можна пофарбувати яйця й молодим листям горіха чи берези.

Для цього потрібно приготувати відвар зі сушеного листя, процідити його, занурити яйця та варити протягом 10-15 хв. Таким чином яйця стануть жовтого кольору.

Можна пофарбувати яйця й за допомогою інших натуральних продуктів. Для цього потрібно покласти яйця в каструлю, залити холодною водою, додати 1 чайну ложку оцту та довести до кипіння. Додати подрібнений натуральний барвник. Це може бути натертий буряк, чорниці, морква, цедра апельсинів та лимонів, коріння куркуми, шкаралупа грецького горіха, листя шпинату, кропиви, кава. Зважаючи на те, що ці барвники не мають надто сильної дії, бажано залишити яйця у відварі на кілька годин або й всю ніч.

Також яйця можна розфарбувати акриловими фарбами чи гуашшю. Треба зварити яйця, остудити та витерти від води. Далі все залежить лише від обраного візерунка та вашого вміння. Для зручності можна поставити яйце у невелику чарочку чи підсвічник. Варто лише пам’ятати, що пофарбовані яйця не можна довго зберігати, бо фарба просочується через шкаралупу. Якщо ж ви вирішили ці яйця використовувати як прикрасу на весь час Великодніх свят – варто їх використовувати лише із декоративною метою, але не їсти.

За народним повір’ям, шкаралупу від писанок і крашанок топтати не можна. Це великий гріх. Хустку, якою обтирають писанки, ховають – «щоб підкурювати нею бешиху». Товчене на порошок лушпиння крашанки підсипають до кормів курям – щоб краще неслися.

Джерело: ВЗ.

Залишити відповідь

Next Post

Найбрудніший предмет в офісі - комп'ютерна мишка

Британські дослідники повідомляють, що найбрудніший предмет в офісі далеко не санвузол і навіть не холодильник. Головний розсадник бактерій – це комп’ютерні миші, обов’язковий атрибут будь-якого робочого місця. Фахівці побували в 3-х офісах і виміряли ступінь забруднення 158 предметів, зібраних з 40 столів. Отримані дані вони порівняли з рівнем концентрації небезпечних […]