Приймали гостей з Польщі (відео)

11 липня 2013 року Золочівська районна рада на чолі з в. о. голови районної ради – Андрієм Леськівим та головою Громадської ради при голові районної ради – Мирославою Бабінською радо приймали гостей з Олавського повіту Гміни gost2iБистшиця Республіки Польща. У Золочів завітала група  молоді, а це діти гімназисти та троє студентів та  вчитель гімназії Малгожата Вавринь і начальник гмінного відділення соцзахисту – Селена Масло.
З дружньої розмови за круглим столом ми дізналися, про те, що понад рік часу наші візитери долучилися до акції «Врятувати імена предків від забуття», а це – впорядкування польських поховань за межами Польщі, яка діє уже 4 роки поспіль. Ініціатором акції є журналістка Вроцлавського телебачення – Гражена Орловська-Содей.

Прибулі гості у Золочів, а саме в село Ушня, займатимуться розшукуванням могил людей, які були переселені під час Операції «Вісла» з метою їх впорядкування, прибиранням старих занедбаних могил своїх далеких предків, викорчовуванням старих дерев та пнів.
gostiЯк відомо з історичних джерел – перед Другою Світовою війною дві третини мешканців села становили поляки. Тож не дивно що в Ушні збереглося багато пам’яток ще з польських часів, де мають нагоду побувати наші гості: перш за все це дуже гарний костел, розташований одразу за церквою. Відомо що цю святиню збудували у 1900-1901 роках у стилі необароко і освятили під титулом Святого Йосипа, у селі є також дві придорожні каплички, перша з них дерев’яна з 18 ст. із зображенням Яна Непомуцького, друга – мурована каплиця 19 століття в Ушні розташована в пд.-сх. частині села, де зберігаються деякі речі з костелу; стара фігура Богородиці з Дитятком Ісус і покинуті дерев’яні хати (мабуть колишні польські).

Залишити відповідь

Next Post

Поблизу села Хильчиці знайшли мінометні міни

10 липня в лісі поблизу села Хильчиці Золочівського району люди натрапили на  небезпечну знахідку. В цьому місці виявлено 7 предметів ззовні схожих на мінометні міни часів Великої вітчизняної війни. Про це “Золочів. нет”  повідомили у ДСНС України у Львівській області. Цього ж дня, в лісі поблизу с. Підгірці  Бродівського району […]