При спалюванні сухої рослинності у повітря виділяються речовини, що спричиняють розвиток раку

Щоб не зачищати поля після збору зернових та огородніх культур деякі горе-господарники підпалюють стерню та інші рослинні рештки, завдаючи цим шкоду навколишньому середовищу і порушуючи природоохоронне законодавство. А в ньому чорним по білому написано, що спалювати суху рослинність де б то не було – в полі, на лузі, вздовж доріг, біля лісів, на городах, в парках і т. д. – заборонено. Це завдає шкоду ґрунту, всім мікроорганізмам в ньому, живності, яка знаходить собі захист у траві. Крім того, від паліїв стерні можуть постраждати навколишні ліси, споруди і навіть люди. Проте подеколи таких паліїв ловлять за руку інспектори по охороні навколишнього середовища і штрафують до 1700 грн., а ось з міськими паліями боротися ніхто не хоче. Люди палять на городах картопляне та інше бадилля. Околиці оповив їдкий дим, а палії вперто не хочуть знати, якої шкоди завдають і своїй землі, і своєму здоров’ю.

Унаслідок спалювання сухої рослинності чи побутових відходів у повітря вивільнюються небезпечні, а часом і канцерогенні речовими, які викликають захворювання дихальних шляхів, ослаблюють імунітет людини. Крім того, може посилюватися негативний перебіг хронічних хвороб.

При згорянні тонни рослинних залишків у повітря вивільнюється близько 9 кілограмів мікрочастинок диму. А в ньому: пил, окиси азоту, важкі метали, низка канцерогенних речовин, зокрема, з тліючого листя виділяється так званий бензоприл, який може викликати в людини пухлинні процеси, тобто ракові новоутворення. Також з диму виділяються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин, які спричиняють алергічну реакцію у формі бронхіальної астми, алергічні риніти. Крім того, негативну дію має дим на людей, у яких не все гаразд у роботі серцево-судинної системи, – він здатний призводити до загострення гіпертонічної хвороби, ішемічної хвороби серця, порушення серцевого ритму.

Порушення у сфері благоустрою, згідно чинного законодавства України, тягнуть за собою адміністративну відповідальність, накладання та стягнення штрафів в розмірі від 340 до 1360 гривень – на громадян; від 850 до 1700 гривень – на посадових осіб, а також на суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб-підприємців.

Вчені довели, що саме від диму спалюваного бадилля в повітря викидаються речовини, які потім повертаються до нас з хворобами. Тому й зросла у декілька разів онкозахворюваність, тому серед дітей більшість мають хронічні захворювання. Якби кожен, підносячи сірника до купи хмизу подумав, що наражає свою дитину на небезпеку раку, то не димілися б по наших вулицях і городах чадні кострища. Зупиніться вчасно!

Закликаємо, не палити листя, гілля, сміття, не робити шкоди своєму здоров’ю та навколишньому природному середовищу, в якому живете Ви, Ваші діти та онуки!

Золочівська районна рада

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Залишити відповідь

Next Post

Відбулося засідання сесії Колтівської сільської ради

11 вересня 2013 року голова районної ради Володимир Недзельський та заступник голови Андрій Леськів взяли участь у засіданні сесії Колтівської сільської ради. Депутати місцевої ради розглянули ряд господарських питань. Також було розглянуто лист відділу культури та туризму Золочівської районної державної адміністрації щодо ліквідації бібліотеки села Кругів. Депутати заперечують щодо закриття […]