Пронація, тренування та вага: про бігові кросівки

Фахівці з анатомії вважають що неправильне місце для бігу та незручне взуття можуть стати причиною серйозного травматизму, особливо для новачків. Через це у кросівок має бути спеціальна конструкція. Знайти правильні моделі можна за посиланням https://ua.puma.com/uk/sportivnye-tovary-dlja-zhenshhin/obuv/krossovki-dlja-bega.html на офіційному сайті PUMA.

Пронація: вивчаємо вашу ногу

Пронація — це тип склепіння стопи. Вивчивши особливості власного тіла, ви можете без проблем знайти свою модель кросівок. Виділяють три види структури ноги:

  • нейтральна пронація — коли стопа перевалюється з п’яти на носок рівно;
  • гіперпронація — стопа трішки йде у внутрішній бік, варто обирати не дуже тверду колодку;
  • гіпопронація — нахил склепіння на зовнішній бік, на кросівках PUMA можна знайти плавний перехід від носка до п’яти.

М’язи та суглоби через неправильну пронацію часто розслаблені. Тож амортизація не може показати повну ефективність. В результаті може з’являтися плоскостопість та можливе навантаження на коліна, спину.

Тренування: яка ваша мета

Від типу поверхні та навантажень, місця тренування залежить те, яку підошву обрати. Загальні риси:

  • кросівки для бігу у залі, на асфальті чи спеціальному покритті приблизно однакової будови;
  • для ґрунтових доріг варто знайти кросівки трейлові з особливо потужним зчепленням з поверхнею;
  • для змагань особливо важлива легка вага взуття, можна обрати моделі з підошвою EVA.

Гарний приклад — жіноча модель Liberate Nitro Women’s Running Shoes. Вона має міцну підошву від PUMA PUMAGRIP з ідеальним зчепленням та балансуванням. Проміжна підошва NITRO FOAM відповідає за амортизацію.

Фізична підготовка: оцініть індивідуальні показники

Залежність фізичної підготовки й вибору кросівок досить очевидна. Чим більше ви важите та гірше фізично підготовлені, тим потужніше має бути амортизація. Коли ваш біговий досвід збільшується, менше амортизувальних елементів потрібно у взутті. Ви поступово звикаєте до правильного положення ноги, тож не потребуєте додаткових чинників підтримки.

Next Post

Вітання для Андрія Твердохліба

Хористи парафії «Всіх святих в землі українській прославлених» вітають дяка Андрія Твердохліба з Днем народження!З Днем народження щиро вітаємо,Лантух здоров’я бажаємо.Будь ти дужий і проворний,По-козацькому моторний,З хлібом щедрим на столі,З добрим словом у душі!Міцного здоров’я з роси і води,Бадьорість і радість хай будуть завжди.Ми посилаємо ці вдячні слова,А Бог хай […]
Вітання